Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Drogi. Prezydent podsumowuje

wtorek, 22 listopad 2016 18:35
Dział: Wiadomości
Autor 

Konferencji podsumowujących dwa lata prezydenta Radosława Witkowskiego ciąg dalszy. Dziś władze miasta chwaliły się osiągnięciami w zakresie dróg.

 

Sztandarowy projekt obecnych władz miasta to Radomski Program Drogowy. Chodzi o remonty dróg gruntowych, utwardzanie nawierzchni. Tym programem objętych zostało w 2016 roku 60 ulic. 25 już ma nową nawierzchnię, na 17 kolejnych prace powinny skończyć się do końca roku. W 7 przypadkach ogłoszone są przetargi, na 11 ulicach szykowana jest dokumentacja. Program będzie kontynuowany w następnych latach. - Ulice, które do tej pory były błotnistymi bajorami zyskają nową nawierzchnię, a mieszkańcy wielu dzielnic, szczególnie tych oddalonych od śródmieścia, zyskają znaczną poprawę komfortu życia – uważa Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Zrealizowana do tej pory ilość ulic to nieco mniej, niż miasto zakładało, ale jak tłumaczą władze Radomia, w niektórych wypadkach problemem okazało się np. to, że obecny przebieg gruntowej drogi nie odpowiada stanowi prawnemu, co spowodowało konieczność dodatkowych uzgodnień. Władze Radomia chcą także do 2018 roku wybudować dwa odcinki trasy NS – od osiedla południe do ulicy Młodzianowskiej i od ronda Mikołajczyka do ulicy Żeromskiego. - od ponad 30 lat mówi się budowie trasy NS. Do tej pory ten temat nie był w poprzednich kadencjach podejmowany, zawsze słyszeliśmy, że się nie da, że później, bo są inne inwestycje, ja postawiłem mocny nacisk na to, żeby tę trasę wybudować do końca 2018 roku – mówi Radosław Witkowski Ale głównym powodem jest to, że w 2018 roku Wodociągi Miejskie w ramach swoich prac wejdą na ulicę 25 Czerwca. To oznacza, że bez trasy NS centrum miasta mogłoby się zakorkować. Na razie na ukończeniu są prace projektowe, na początku przyszłego roku miasto chce ogłaszać pierwsze przetargi. Problemem w niektórych miejscach są jeszcze kwestie własności gruntów. - Wysłaliśmy już informacje do właścicieli nieruchomości, że taka inwestycja będzie miała miejsce, że będziemy starali się o zastosowanie specustawy. Będziemy to wykupywać na zasadzie odszkodowania z tytułu zastosowania specustawy, a nie na zasadzie postępowania cywilnego. Czyli będzie to wykup administracyjny – tłumaczy Konrad Frysztak, wiceprezydent miasta. Miasto inwestuje także w tzw. „czynówki”, czyli w ulice, które powstają przy współudziale mieszkańców. W tym roku na ten cel przeznaczyło 6 milionów złotych. Systematycznie zwiększa kwoty przeznaczane na oświetlenie, osobno prowadzi program udogodnień pieszo-rowerowych. W tym zakresie w przyszłym roku szczególny nacisk gmina chce położyć na remonty chodników. Zarezerwowała na ten cel 750 tysięcy złotych.

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Umowa na trase N-S, podpisana

  Dyrektor MZDiK w Radomiu i przedstawiciele firmy Inżynieria Rzeszów podpisali umowę na budowę I odcinka trasy N-S. Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice, wygrało przetarg ogłoszony przez MZDiK. Budowa I odcinka trasy N-S ma się rozpocząć na początku czerwca.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej