Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Będzie łatwiej?

wtorek, 22 listopad 2016 17:30
Dział: Wiadomości
Autor 

WORD uruchomił przy ulicy Radomskiego drugi punkt w Radomiu, w którym można zdawać egzamin praktyczny na kategorię B. A od kilku dni obowiązują nowe przepisy dotyczące zdawania egzaminów praktycznych.

 

Trudno powiedzieć, czy teraz będzie łatwiej zdać egzamin praktyczny. Na pewno nieco rzadziej będzie dochodziło do przerwania egzaminu. - Począwszy od października 2005 roku w każdym rozporządzeniu dotyczącym egzaminowania zawarty był katalog błędów, po wystąpieniu których egzaminator miał obligatoryjny obowiązek przerwania egzaminu. W chwili obecnej, od 10 listopada, takiego obowiązku już nie ma, został zastąpiony możliwością przerwania egzaminu – mówi Andrzej Majewski, egzaminator nadzorujący WORD. W praktyce oznacza to, że egzamin zostanie przerwany tylko wtedy, gdy zachowanie osoby egzaminowanej będzie bezpośrednio zagrażało zdrowiu lub życiu uczestników ruchu drogowego. - To znaczy że na ewentualną decyzję o przerwaniu egzaminu wpływ będzie miał nie tylko rodzaj błędu, ale przede wszystkim bieżąca sytuacja drogowa i ocena czy popełniony błąd wiąże się z bezpośrednim zagrożeniem w ruchu drogowym czy też nie – tłumaczy Andrzej Majewski. Jak jednak szacuje WORD, tych przerwań egzaminu będzie teraz mniej. Jeśli chodzi o część egzaminu na placu manewrowym, to w tym zakresie nowelizacja nie wprowadza żadnych istotnych zmian. Nadal najechanie na tyczkę czy pachołek, czy wjechanie na linię automatycznie kończy się oceną negatywną. Radomski WORD wprowadza jeszcze jedną ważną zmianę. Dotyczy miejsca, w którym można zdawać egzamin praktyczny na kategorię B. - Przypomnę, do tej pory te egzaminy w Radomiu realizowaliśmy na ulicy Suchej, ale także w Kozienicach i w Zwoleniu – mówi Dariusz Piątek, dyrektor radomskiego WORD Od kilu dni egzamin praktyczny w Radomiu można zdawać także tu, w ośrodku na wprost centrum handlowego M1. - Będzie można również zdawać egzamin na kategorię B w nowej lokalizacji naszej na ulicy Radomskiego. Na razie w soboty, a w miarę potrzeb, jeśli będzie takie zainteresowanie, będziemy się szykować również do tego, żeby egzaminować tu na tygodniu – mówi Dariusz Piątek. Egzaminy na tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku będą zdawane w starej lokalizacji, czyli przy ul. Suchej. Jednocześnie – to kolejna ważna zmiana – teraz osoba, która zapisuje się po raz pierwszy na egzamin może to zrobić przez internet. Wcześniej trzeba było zapisać się osobiście w ośrodku. Teraz czas czekania na egzamin praktyczny to nieco ponad dwa tygodnie, bo pod koniec roku jest więcej chętnych.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Kozienicach

  W Radomiu i na terenie powiatu radomskiego trwa akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. W czwartek w zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które organizuje radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach.

 • Odblaski trafiły do uczniów PSP nr 1 w Radomiu

  Autobusu radomskiego PKS-u uległ częściowemu zniszczeniu w wyniku pożaru komory silnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Maratońskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Jesteś widoczny z WORD

  Ponad stu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa na drodze i zachęcali do noszenia odblasków.

 • Odblaski ratują życie

  Radomski WORD przekonuje, że warto nosić odblaski. Bo odblaski poprawiają bezpieczeństwo. Akcje „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” oraz „Wyprawka dla pierwszaka” to kontynuacje działań, które prowadzone były także w roku ubiegłym.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej