Dzisiaj jest: 15 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

Poprawki PO dla Radomia. Są szanse?

wtorek, 22 listopad 2016 17:16
Dział: Wiadomości
Autor 

Posłowie PO chcą, żeby w budżecie państwa na rok przyszły zarezerwowano pieniądze m.in. na inwestycje na lotnisku na Sadkowie, budowę hali sportowej i remonty oddziałów w radomskim szpitalu.

 

Poprawki do przyszłorocznego budżetu państwa, a dotyczące radomskich inwestycji złożyło troje posłów Platformy Obywatelskiej: Ewa Kopacz, Anna Białkowska i Leszek Ruszczyk. Część z tych poprawek dotyczy między innymi lotniska na Sadkowie. - Budowa płyty postojowej dla samolotów to poprawka w kwocie 30 milionów złotych. Natomiast poprawka dotycząca budowy drogi krajowej w ciągu alei Wojska Polskiego to kwota 20 milionów złotych – mówi Leszek Ruszczyk, poseł Platformy Obywatelskiej. Ponadto złożono poprawkę w kwocie 30 milionów złotych na przedłużenie pasa startowego. Inne poprawki mają związek z centrum miasta i szpitalem specjalistycznym. - Przebudowa płyty rynku Miasta Kazimierzowskiego. Tutaj wnieśliśmy poprawkę na kwotę 20 milionów złotych. Budowa hali widowiskowo-sportowej, to poprawka w wysokości 10 milionów złotych. Kolejna poprawka w kwocie 1,5 miliona złotych dotyczy zakupu dla szpitala specjalistycznego komory hiperbarycznej – dodaje Anna Białkowska, poseł Platformy Obywatelskiej. Dwie poprawki na łączną kwotę blisko 3 milionów złotych, dotyczą remontów oddziałów kardiologicznego i chirurgii naczyniowej szpitala specjalistycznego przy ulicy Tochtermana. Radomscy parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej – jak mówią - liczą na współpracę i lobbing ze strony parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Pytanie, czy tym razem współpraca jest możliwa? W latach poprzednich zarówno za rządów Platformy Obywatelskiej, jak i tuż po ostatnich wyborach parlamentarnych, takiej współpracy nie było. Zgłaszane poprawki dotyczące Radomia były odrzucane. Ale może teraz się uda, bo od stycznia tego roku – przynajmniej formalnie – działa Parlamentarny Zespół Na Rzecz Rozwoju Radomia i Ziemi Radomskiej.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej