Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Radom „wschodzącą gwiazdą nowoczesnych usług biznesowych”

poniedziałek, 21 listopad 2016 17:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Prezydent Radomia rozlicza się z wyborczych obietnic. W jego ocenie, podjęte do tej pory działania w gospodarce zaczynają przynosić efekty. Bezrobocie spadło o 5%, a w kraju zauważa się sposób, w jaki Radom wspiera biznes.

 

Radosław Witkowski, kandydat na prezydenta, obecnie prezydent chce się rozliczyć ze swoich obietnic wyborczych i za pośrednictwem mediów poinformować o tym, jakie efekty w ciągu pierwszych dwóch lat jego kadencji udało się uzyskać. Na pierwszy ogień poszła gospodarka. Jak informuje prezydent, najważniejszy wskaźnik, bezrobocie, w ciągu tych dwóch lat znacznie spadło. Bo aż o 5%. Wynosi teraz w Radomiu niecałe 16%. Zakładany cel na koniec kadencji, czyli na rok 2018, to bezrobocie na poziomie 12,5%. - Czyli jesteśmy teraz dokładnie w połowie drogi – mówi Radosław Witkowski.

Zdaniem prezydenta wpływ na to miały m.in. wdrożone przez miasto mechanizmy, w tym powołanie Radomskiej Strefy Gospodarczej. I pakiety, jakie przygotowane zostały dla przedsiębiorców, zarówno tych dużych, jak i tych ze strefy mikro. Ogólnie z usług Radomskiej Strefy Gospodarczej skorzystało prawie 40 firm. - Większość tych firm już rozpoczęła w Radomiu proces inwestycyjny, czyli są przynajmniej na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Większość już buduje, rozbudowuje czy wprowadza nowe linie produkcyjne – informuje wiceprezydent Jerzy Zawodnik.Nowe inwestycje powinny docelowo przynieść ok. 2 tys. miejsc pracy. Miasto uruchomiło także projekt kształcenia dualnego – który ma przygotowywać do pracy dobrze wykwalifikowane kadry – bo na taki problem zwracali uwagę przedsiębiorcy. Jednocześnie gmina poprzez system staży zawodowych wspiera także studentów, zachęcając ich do tego, aby zostawali w Radomiu i tu podejmowali swoją pracę. - Radom w woku 2016 w raporcie Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych został okrzyknięty „wschodzącą gwiazdą nowoczesnych usług biznesowych”. I kolejnym krokiem jest rozwijanie tego typu działalności w naszym mieście – mówi prezydent. W opracowaniu jest system startupów, który chce uruchomić gmina. Podczas kolejnych konferencji miasto chce prezentować to, co w ciągu dwóch lat udało się wdrożyć m.in. w sferze sportu, kultury czy polityki senioralnej.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej