Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Zła ocena i dobra ocena. Ocenia PiS

poniedziałek, 21 listopad 2016 16:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Szef radomskiego PiS, poseł Marek Suski krytycznie ocenia dwa lata kadencji prezydenta Radosława Witkowskiego. Radomscy parlamentarzyści PiS podsumowali także pierwszy rok rządów swojej formacji.

 

Dwa lata kadencji prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego poseł Marek Suski podsumował w swoim stylu: dosadnie i krótko. - Można powiedzieć: fatalna władza dla Radomia. Leniwa, ale nie specjalnie złośliwa. Niestety nieskuteczna – mówi Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Zupełnie inaczej poseł Marek Suski i pozostali, radomscy parlamentarzyści PiS oceniają pierwszy rok rządów gabinetu premier Beaty Szydło. Według parlamentarzystów, to był dobry rok dla Polski. - Oceniałbym, że więcej zrobiła w jeden rok ta rządząca dziś opcja polityczna niż nasi poprzednicy przez 8 lat. Naprawiliśmy parę rzeczy, daliśmy Polakom godne wsparcie dla rodzin 500+, odbudowujemy polski potencjał zbrojeniowy i przemysłowy – podsumowuje poseł Marek Suski. Innym sukcesem obecnego rządu – jak mówi poseł Anna Kwiecień – jest program „darmowe leki 75+”, który funkcjonuje od września. - Jest to lista leków zawierająca ponad tysiąc preparatów. Ale z zapowiedzi ministra Radziwiłła wynika, że lista będzie co roku nowelizowana i poszerzana – mówi poseł Anna Kwiecień. Ze spraw dotyczących Radomia poseł Wojciech Skurkiewicz wymieniał decyzję MON o umieszczeniu u nas dowództwa jednej z brygad powstających Wojsk Obrony Terytorialnej i planach budowy w Radomiu nowej siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej. - Musi być to działka okazała i o odpowiedniej powierzchni. Prezes PGZ Arkadiusz Siwko zapewnił mnie, że spółka chce sfinalizować zakup nie ruchomości jeszcze w tym roku. Budowa ma się rozpocząć na początku przyszłego roku – mówi poseł Wojciech Skurkiewicz. Poseł Andrzej Kosztowniak podsumowując finanse publiczne i sferę gospodarki, z najważniejszych sukcesów rządu wymienił obniżenie do 15% podatku CIT dla przedsiębiorców oraz uszczelnienie systemu podatkowego.

 

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej