Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowy tomograf, ale kolejki bez zmian

czwartek, 16 kwiecień 2015 16:51
Dział: Wiadomości
Autor 

To nowoczesny sprzęt, którym wykonać można wszystkie badana. Zastąpił stary i wysłużony tomograf w szpitalu miejskim. Ale ta zamiana nie zmniejszy czasu oczekiwania na badanie.

Nowoczesny tomograf wykorzystywany jest już przez personel szpitala. Zastąpił stary i wysłużony aparat. - Sprzęt, który dotychczas używaliśmy był wyeksploatowany. Producent nie zapewniał już serwisu. Musieliśmy kupić nowy aparat żeby utrzymać ciągłość badań – wyjaśnia Andrzej Pawluczyk, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Z zakupu cieszy się kierowniczka szpitalnego Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Jak mówi, to osiemdziesięciorzędowy, nowoczesny sprzęt, którym można wykonać kompleksowe badania. - Ten tomograf bardzo szybko skanuje. Poprzedni sprzęt skanował około 40-50 sekund, teraz czas skanowania to tylko 8, 9 sekund. To korzystne dla pacjentów bo krótko mogą nie oddychać – mówi z uśmiechem Małgorzata Kiraga, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Radość pacjentów może być jednak połowiczna bo krótsze badania dobrej klasy sprzętem nie zmniejszą czasu oczekiwania w bardzo długiej kolejce. Teraz w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym na badanie tomografem czeka się średnio pół roku. - Zakup nowego sprzętu może wpłynąć na jakość badań, ale jeśli chodzi o czas oczekiwania to go nie skróci. To jest determinowane przez kontrakt, a kontrakt jest taki sam – mówi Andrzej Pawluczyk. Nowy sprzęt kosztował 4 miliony złotych. - Na zakup pozyskaliśmy dofinansowanie ministerialne, ale też sami pokryliśmy 30 % kwoty - informuje Anna Maria Białkowska. W ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia w szpitalu miejskim wykonuje się około 40 badań tomografem dziennie.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej