Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Będzie mniej wypadków? Droga zmodernizowana

piątek, 18 listopad 2016 17:38
Dział: Wiadomości
Autor 

Wybudowano rondo i przebudowano most. Przede wszystkim po to, żeby było bezpieczniej. Kierowcy mogą już jeździć wyremontowanym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 740, prowadzącej m.in. z Radomia nad zalew w Domaniowie.

 

To jedna ze strategicznych dróg wojewódzkich. Jest często użytkowana przez kierowców. Łączy między innymi mieszkańców Radomia z województwem łódzkim, Tomaszowem Mazowieckim, Potworowem czy Przytykiem. Właśnie zakończono jej remont i oddano do użytku kierowców. - W ramach inwestycji przebudowano most i wybudowano rondo w Przytyku. Wcześniej było tam skrzyżowanie. - Myślę, że poprawi się bezpieczeństwo na tej trasie - mówi Rafał Rajkowski, Członek Zarządu Mazowsza. Bo na tej trasie, a przede wszystkim w miejscu, w którym dziś jest rondo zdarzały się tragiczne wypadki. Remont drogi ma mieć kluczowe znacznie także dla Przytyka – mówiono podczas oficjalnego otwarcia. W ramach przeprowadzonej modernizacji wymieniono nawierzchnię, są też nowe chodniki i oświetlenie. - Jak widzimy, jest tu duży ruch samochodowy – wskazuje na sznur aut Zbigniew Ostrowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. - Tu zdecydowanie konieczna była modernizacja – dodaje. Remont drogi wojewódzkiej numer 740 kosztował ponad 5 milionów złotych. Koszty pokrył Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Kozienicach

  W Radomiu i na terenie powiatu radomskiego trwa akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. W czwartek w zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które organizuje radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach.

 • Odblaski trafiły do uczniów PSP nr 1 w Radomiu

  Autobusu radomskiego PKS-u uległ częściowemu zniszczeniu w wyniku pożaru komory silnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Maratońskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Jesteś widoczny z WORD

  Ponad stu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa na drodze i zachęcali do noszenia odblasków.

 • Odblaski ratują życie

  Radomski WORD przekonuje, że warto nosić odblaski. Bo odblaski poprawiają bezpieczeństwo. Akcje „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” oraz „Wyprawka dla pierwszaka” to kontynuacje działań, które prowadzone były także w roku ubiegłym.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej