Dzisiaj jest: 29 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Ministerstwo zmieniło opinię. Będą rządowe pieniądze

wtorek, 15 listopad 2016 15:52
Dział: Wiadomości
Autor 

Jednak będą pieniądze z budżetu państwa na opracowanie dokumentacji przebudowy al. Wojska Polskiego. Zmiana opinii ministra rozwoju w tej sprawie to efekt rozmów wicewojewody mazowieckiego, radomskich posłów PiS i prezydenta Radomia.

 

Za dokumentację projektową przebudowy alei Wojska Polskiego, ronda kozienickiego i ostatniego odcinka ulicy Żółkiewskiego magistrat musi zapłacić około 1,5 miliona złotych. Prezydent Radomia starał się o pieniądze na ten cel z budżetu państwa. Ale wcześniej pozytywną opinię w tej sprawie musiał wydać minister rozwoju. W połowie października minister rozwoju wydał jednak opinię negatywną. Minister argumentował, że opracowanie dokumentacji projektowej nie oznacza, że przebudowa w ogóle się rozpocznie. Mimo negatywnej opinii ministra, wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz uspokajał, że jeszcze nie wszystko stracone i deklarował dalsze rozmowy w tej sprawie. Do rozmów włączył się także prezydent Radosław Witkowski. - Byłem w poniedziałek w Ministerstwie Rozwoju. Rozmawiałem z wiceministrem Jerzym Kwiecińskim. Osiągnęliśmy porozumienie w kwestii finansowania dokumentacji projektowej na przebudowę między innymi alei Wojska Polskiego – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Ale zanim prezydent Radosław Witkowski spotkał się z ministrem Jerzym Kwiecińskim, swoją pracę wykonali radomscy posłowie PiS i wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. - Parlamentarzyści PiS oraz ja spotykaliśmy się w ostatnim czasie z ministrem Kwiecińskim. Rozmawialiśmy o możliwości podjęcia tych pieniędzy na dokumentację. Wszystko wskazuje na to, że wszystko zmierza w dobrym kierunku i te pieniądze jeszcze w tym roku do miasta wpłyną – mówi Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki. Według wicewojewody Artura Standowicza, prezydent Radosław Witkowski zostanie najprawdopodobniej zobowiązany do podpisania deklaracji, że inwestycja rozpocznie się po dofinansowaniu opracowania dokumentacji z budżetu państwa. - Jesteśmy zainteresowani realizacją tego projektu. Radomianie czekają na te inwestycje od wielu lat. Chcemy to robić – dodaje prezydent Radosław Witkowski. Cała inwestycja została wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta na lata 2017-2020. - W 2017 roku przekażemy kwotę 400 tysięcy złotych na ogłoszenie przetargu i wstępne prace przygotowawcze. W 2018 roku - 35 milionów złotych, w 2019 roku - 46 milionów i 2020 roku - 35 milionów złotych – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Według wstępnych szacunków koszt całej inwestycji ma wynieść ponad 116 milionów złotych. Przebudowa ma objąć w sumie 5,5 kilometra dróg, czyli aleję Wojska Polskiego, ostatni odcinek ulicy Żółkiewskiego. Ponadto planowana jest przebudowa ulicy Zwolińskiego aż do granic miasta. Wszystkie te drogi po przebudowie będą miały po dwa pasy ruchu. W planach jest także powiększenie ronda księdza Jerzego Popiełuszki.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • PiS apeluje i radzi w kwestii alei Wojska Polskiego

  Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydenta Radosława Witkowskiego o przyśpieszenie wyłonienia firmy, która przebuduje między innymi aleję Wojska Polskiego. Na przetarg na realizację tej inwestycji wpłynęło 5 ofert. Wszystkie jednak są droższe od zakładanych kosztów.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej