Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Dwóch mężczyzn zginęło w pożarze

poniedziałek, 14 listopad 2016 18:24
Dział: Wiadomości
Autor 

Spalone ciała dwóch mężczyzn znaleźli strażacy podczas gaszenia pożaru przy ulicy Siewnej w Radomiu. Jak mówią świadkowie, wcześniej w tym samym miejscu spaliła się już jedna bezdomna osoba.

 

Straż Pożarną zaalarmowali mieszkańcy z ulicy Siewnej. Zauważyli w znajdującym się tam pustostanie ogień i gęsty dym. - Otrzymaliśmy zgłoszenie ok. 10 w niedzielę. Po przybyciu stwierdziliśmy, że są tam zwłoki dwóch mężczyzn, najprawdopodobniej bezdomnych – mówi Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji. Nie wiadomo, czy tym razem bezdomni zmarli w wyniku zaczadzenia, czy po prostu spłonęli. Wyjaśni to dopiero sekcja zwłok. Jak mówią świadkowie, ostatnio we wspomnianym budynku nie zauważyli nic podejrzanego. Ale wcześniej doszło już raz do podobnego zdarzenia. Wtedy spaliła się jedna osoba. Pracownicy służb ratowniczych apelują do radomian, aby sygnalizowali gdy zauważą, że w opuszczonych domach przebywają bezdomni. Takie osoby nie muszą bowiem szukać pustostanów. Kto chce, może przenocować w schronisku czy noclegowni. Warunek jest jeden: trzeba być trzeźwym. - Każdy, kto przyjdzie, nie odejdzie bez pomocy. Zawsze znajdzie się łóżko polowe, czy w najgorszym wypadku krzesło. Każdy dostanie gorącą herbatę i coś do jedzenia – mówi Wojciech Dąbrowski, kierownik Domu dla bezdomnych. Do dyspozycji bezdomnych w Radomiu przygotowanych jest 100 miejsc. Znajdują się one w schroniskach przy ulicach Zagłoby i Słowackiego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Czarna seria pożarów składowisk śmieci. ABW wkracza

  Przypadek, ingerencja natury czy działania umyślne ? W maju doszło do dużych pożarów składowisk śmieci w kilku miastach w Polsce. Także w Radomiu. Sprawą zainteresowali się premier Mateusz Morawiecki, minister środowiska i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej