Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Bubel na Szarych Szeregów? Powiadomią prokuraturę

sobota, 12 listopad 2016 15:07
Dział: Wiadomości
Autor 

Nowa kładka nad ul. Szarych Szeregów kładka zagraża zdrowiu i życiu pieszych. MZDiK zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez projektantów kładki.

 

Temat kładki nad ulicą Szarych Szeregów był dyskutowany na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Wzbudził emocje, a pod adresem wiceprezydenta Konrada Frysztaka posypały się oskarżenia ze strony Dariusza Wójcika, przewodniczącego Rady Miejskiej. Przewodniczący stwierdził, że wiceprezydent naraża zdrowie i życie mieszkańców Radomia. Zdaniem Dariusza Wójcika wiceprezydent „powielił bubel i bubel zbudował”. Ale Konrad Frysztak broni się. Mówi, że kładka nad ulicą Szarych Szeregów została wybudowana na podstawie koncepcji architektonicznej opracowanej w 2010 roku. Projekt został odebrany przez MZDiK, które w 2012 roku uzyskało na jego podstawie pozwolenie na budowę. - Dokumentacja, która 4 lata temu została zaakceptowana przez MZDiK sprawiła nam już wiele problemów. Nie zdiagnozowano na tamtym etapie, że dwie nieruchomości zostaną odcięte od dostępu do drogi publicznej. Nie przewidziano także na etapie projektowania pochylni z ulicy Szarych Szeregów – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Kładka budowana jest już prawie rok. Jej budowa pierwotnie miała zakończyć się 30 września. Później termin przedłużono do końca października. Ale budowa wciąż trwa. - Będziemy dobudowywać pochylnię do ulicy Żwirowej z ulicy Szarych Szeregów i do ulicy Radosnej. Tutaj nie powinno być problemów – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak. Ale okazuje się, że to nie koniec kłopotów związanych z kładką nad ulicą Szarych Szeregów. Podczas prób obciążeniowych przeprowadzanych przez specjalistów z Politechnik Gdańskiej okazało się, że obiekt zagraża zdrowiu i życiu pieszych. Badania wykazały, że kładka jest podatna na drgania powodowane przez pieszych i jest podatna na podmuchy wiatru. Według specjalistów wynika to z błędów w projekcie. Dlatego MZDiK zapowiedział złożenie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez projektantów kładki.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 • Był świadomy kiedy zadawał ciosy

  Maciej S., który w maju ubiegłego roku zamordował swoją byłą partnerkę i jej półtorarocznego synka był poczytalny w chwili dokonywania zbrodni. Taka opinię przesłani do radomskiej prokuratury biegli.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej