Dzisiaj jest: 29 Maja 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria

Wojsko chce rozmawiać o Air Show

sobota, 12 listopad 2016 15:04
Dział: Wiadomości
Autor 

5 grudnia w siedzibie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie odbędą się rozmowy z udziałem prezydenta Radomia w sprawie Air Show.

 

Jeszcze we wrześniu organizacja Air Show w przyszłym roku w Radomiu stała pod dużym znakiem zapytania. Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Mirosław Różański informował nawet prezydenta Radosława Witkowskiego, że najbliższe Air Show odbędzie się dopiero w 2018 roku z uwagi na przypadający właśnie w 2018 roku jubileusz 100-lecia polskiego lotnictwa. Ale po zabiegach ze strony prezydenta miasta i radomskich posłów PiS sytuacja uległa zmianie. O tym, że Air Show odbędzie się jednak w Radomiu w 2017 roku poinformował podczas pobytu w październiku w Fabryce Broni, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. - Air Show odbędzie się w 2017 roku w Radomiu. Proszę się nie martwić. Radom to miejsce, gdzie Air Show się zawsze odbywa – mówi Antoni Macierewicz. Minister nie podał konkretnej daty organizacji pokazów, ale prezydent Radosław Witkowski zapewnia, że miasto jest gotowe na kolejne Air Show. - Cieszę się, że wspólnymi siłami całej klasy politycznej możemy cieszyć się, że najbliższe Air Show odbędzie się w 2017 roku w Radomiu. Jesteśmy do organizacji tej imprezy przygotowani. Mamy ludzi, mamy procedury i mamy ogromne doświadczenie – dodaje Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Tymczasem organizacja Air Show w 2017 roku w Radomiu zaczyna powoli nabierać realny kształtów. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych zaprosiło prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego na rozmowy w sprawie organizacji Air Show. Do spotkania dojdzie 5 grudnia w siedzibie dowództwa w Warszawie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej