Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Badają rynek, szykują ofertę

środa, 15 kwiecień 2015 16:11
Dział: Wiadomości
Autor 

Przygotowują ofertę dla pacjentów, ale na razie nie chcą mówić o jej szczegółach. Jak informowaliśmy, Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej na razie nie przyjmuje chorych.

Nowi właściciele kontynuują prace budowlane na terenie Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej. Kupili także budynek znajdujący się na przeciwko szkoły na Wacynie i planują utworzyć w nim hostel. Nowy zarząd chce, aby na Wacynie funkcjonowała placówka dla pacjentów onkologicznych, kompleksowo obsługująca chorych. Tyle że taki plan miał też poprzedni właściciel. Nie wyszło, dlatego nowi zarządcy na razie nie chcą szeroko informować o swoich zamierzeniach. - Mam nadzieję, że zostanę dobrze odebrana i zrozumiana – mówi Dorota Ząbek, członek zarządu Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej. - Nie uciekam od odpowiedzi, ale żeby stworzyć dobry produkt, musimy dokonać pewnych analiz. Przejęliśmy centrum niedawno – wyjaśnia Dorota Ząbek. Jak informuje członkini zarządu, spółka analizuje teraz potrzeby w regionie, tworzy procedury i bada możliwości. Na razie nie przyjmuje pacjentów, ale chce w przyszłości zapewnić leczenie chorych. Jednak do bezpłatnego leczenia potrzebny jest kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, którego nie otrzymali poprzedni właściciele. Dlatego nowi – jak mówią – przeprowadzają szczegółowe analizy, żeby móc przedstawić Funduszowi dobrą ofertę. Możliwe jednak, że konkursy na nowe kontraktowanie usług onkologicznych zostaną ogłoszone dopiero w czerwcu 2016 roku. Co teraz będzie chciał zaoferować nowy zarząd centrum dla pacjentów? - Przygotowujemy pewną ofertę dla pacjentów, ale na razie nie będziemy o niej mówić. Chcemy być wiarygodni, a nie chcemy składać deklaracji bez pokrycia. Myślę że podczas konferencji, która odbędzie się niedługo przekażemy wszystkie informacje - mówi Dorota Ząbek. Konferencja z udziałem prezesa nowego zarządu ma się odbyć pod koniec maja. Na razie pacjenci mogliby być przyjmowani w budynku, który już oddano do użytku, i w którym znajdują się przychodnie i szpital z 38 łóżkami. Tuż obok trwa odbudowa dawnego dworku i budowa nowego obiektu. W tych budynkach ma się znaleźć ośrodek diagnostyki i radioterapii. Termin zakończenia inwestycji to III/IV kwartał tego roku. - Będzie tam także OIOM, nowe oddziały i szereg innych rzeczy, o których również będziemy państwa informować. Docelowo chcemy żeby w placówce, między innymi w hostelu który kupiliśmy, było 180 łóżek dla pacjentów – informuje Dorota Ząbek. Nowi właściciele prowadzą już także rozmowy z kadrą medyczną i kompletują personel. Dorota Ząbek z wykształcenia jest socjologiem, ukończyła podyplomowe studia z zarządzania placówkami medycznymi i – jak sama mówi – ma 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu prywatnymi instytucjami ochrony zdrowia. Dodaje, że Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej to duża i kosztowna inwestycja. Jej wartość całkowita to około 120 milionów złotych. O samej strukturze właścicielskiej członkini zarządu także nie chce teraz mówić. Jak dodaje, więcej na ten temat powie sam prezes zarządu podczas majowej konferencji.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpłatne badania w Radomskim Centrum Onkologii

  W Radomskim Centrum Onkologii realizowany jest program profilaktyki nowotworów głowy i szyi. Finansowany jest ze środków unijnych. Od momentu rozpoczęcia programu, specjaliści z RCO przebadali już około 800 osób.

 • Radni interweniują w sprawie centrum onkologii. Będzie kontrakt?

  Radomskie Centrum Onkologii to nowoczesna placówka, przygotowana na kompleksowe leczenie pacjentów – zapewniają jej prowadzący. Teraz ma ograniczone możliwości, ze względu na niepełny kontrakt. Radomscy radni interweniują w sprawie RCO u ministra zdrowia.

 • Kopiemy sobie grób widelcem i papierosem. Lekarze ostrzegają

  Styl życia ma duży wpływ na to czy zachorujemy na raka, czy nie – przekonują lekarze. Dobrzy byłoby rzucić palenie, być aktywnym i jeść zdrowo. I badać się profilaktycznie. W Radomskim Centrum Onkologii odbyła się kolejna Akademia Onkologiczna.

 • Dni Otwarte w Radomskim Centrum Onkologii

  Na spotkania ze specjalistami i bezpłatne badania zaprosiło Radomskie Centrum Onkologii. Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi centrum zorganizowało Dni Otwarte. Bo wiedza i profilaktyka to gwarancja skutecznego leczenia nowotworów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej