Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Ruszył nabór do gimnazjów

środa, 15 kwiecień 2015 16:07
Dział: Wiadomości
Autor 

W tym roku po raz pierwszy nabór prowadzony jest przez internet. Pozostałe zasady nie zmieniają się. Przy wyborze szkoły warto przyjrzeć się dodatkowej ofercie edukacyjnej danej placówki.

W Publicznym Gimnazjum nr 13 na absolwentów radomskich podstawówek czeka blisko 200 miejsc. I choć gimnazja nie są profilowane, to podobnie jak w innych szkołach gimnazjalnych, w 13-tce czekają na uczniów klasy językowe i dodatkowe propozycje edukacyjne. - Są trzy klasy językowe. Z językiem angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Poza tym mamy cztery klasy ogólne, ale są to klasy również o nastawieniu w kierunku nauk ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych - mówi Tomasz Gogacz, dyrektor PG nr 13 w Radomiu. Absolwenci podstawówek mogą wybrać jednocześnie trzy szkoły, do których chcą się dostać. Tak jak w ubiegłych latach, w rekrutacji do gimnazjów obowiązuje rejonizacja. A to znaczy, że kandydat ma zapewnione miejsce w szkole ze swojego terenu zamieszkania. Nowością w tegorocznym naborze do gimnazjów jest prowadzenie go przez internet w ramach Zintegrowanego Systemu Zarządzania Oświatą. – Ten system już był aplikowany w szkołach ponadgimnazjalnych natomiast w tym roku po raz pierwszy wszystkie szkoły i przedszkola rekrutację prowadzą drogą elektroniczną - mówi Karol Semik, wiceprezydent Radomia. W niektórych szkołach wymagany jest dodatkowy sprawdzian. Chodzi o klasy dwujęzyczne lub sportowe, gdzie odbędą się testy kompetencyjne lub sprawnościowe. W radomskich gimnazjach czeka blisko 2100 miejsc, a to o około 200 więcej niż tegorocznych absolwentów szkół podstawowych. Nabór potrwa do 8 maja. Jego wyniki znane będą dopiero na początku lipca.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej