Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

W grudniu ruszą roboty na Szewskiej

wtorek, 08 listopad 2016 16:31
Dział: Wiadomości
Autor 

Będą nowe mieszkania i lokale usługowe na starym mieście. Jeszcze w grudniu – jeśli pogoda na to pozwoli – na Szewskiej ruszą prace budowlane. Teraz trwa wybór wykonawcy, który ruinę na Szewskiej doprowadzi do zupełnie nowego porządku.

Ulica Szewska to jedno z tych miejsc w Radomiu, które wymaga sporych nakładów pracy. Jest tu jeszcze kilka sypiących się budynków, a jednym z nich jest ruina przy Szewskiej 20. Ale tu akurat niebawem sporo ma się zmienić. Jak zapowiada prezes spółki „Rewitalizacja”, która zarządza tym terenem, kamienica Szewska 20/Rwańska 17 zostanie odbudowana, pojawią się także nowe obiekty, a pierwsze prace budowlane ruszą już niebawem.

- Obecnie komisja rozpatruje oferty, jakie wpłynęły na przetarg. Mamy 5 ofert, a ich ceny wahają się od 4 milionów 300 tysięcy złotych do ponad 6 milionów złotych – informuje Mariusz Mróz, prezes spółki Rewitalizacja. - Myślę że w listopadzie wybierzemy wykonawcę, a w grudniu ruszymy z budową – dodaje.

W odnowionych i nowych budynkach na Szewskiej będą mieszkania i lokale usługowe. Tę inwestycję spółka Rewitalizacja realizuje wspólnie z partnerem, czyli z Polskim Funduszem Rozwoju, który Rewitalizacji pożycza ponad 20 milionów złotych. Część tej kwoty zostanie przeznaczona właśnie na inwestycje na Szewskiej. Resztę pieniędzy spółka che przeznaczyć na kolejną inwestycję.

- Drugi projekt, także typowo komercyjny, o funkcji mieszkalno-usługowej to kamienica Wałowa/Bóżniczna. Jesteśmy na etapie zakupu nieruchomości. Czekamy na aport od gminy i w przyszłym roku będziemy realizować ten projekt – dodaje Mariusz Mróz.

Inwestycja na Wałowej ma być zrealizowana w ciągu 4, 5 lat. Remont na Szewskiej ma się zakończyć w II kwartale roku 2018.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kolejny park w Radomiu zostanie przebudowany

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na Obozisku. Po przebudowie w parku pojawią się między innymi skatepark, nowe alejki, oświetlenie i plac zabaw dla dzieci.

 • Na Michałowie powstanie park

  Magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na osiedlu Michałów. Przy ulicy Królowej Jadwigi powstaną m.in. ścieżki rowerowe, ciągi dla pieszych, siłownia zewnętrzna i oczko wodne.

 • Duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Efekty do 2022 roku

  Kamienica Deskurów, budynki przy Szewskiej i Wałowej, Ratusz, plany związane z zamkiem. Na najbliższe lata szykują się duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Jest szansa, żeby ta część miasta odzyskała swój blask.

 • Kolejne inwestycje na Mieście Kazimierzowskim

  Radni zgodzili się na przekazanie aportem spółce Rewitalizacja miejskich udziałów w nieruchomości przy ulicy Wałowej i Bóżnicznej. Spółka złożyła także wniosek unijny na remont kolejnej kamienicy w Rynku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej