Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Tańsze bilety, droższe karnety

czwartek, 03 listopad 2016 16:45
Dział: Wiadomości
Autor 

Podrożeją karnety, potanieją bilety w ramach karty miejskiej. To propozycje władz miasta w sprawie cen za korzystanie z komunikacji miejskiej.

 

 Tradycyjne papierowe bilety, które kosztują 3 złote pozostaną w tej samej cenie. Podrożeją karnety. Od nowego roku mają kosztować 28 złotych. O nowych taryfach poinformował prezydent Radomia na konferencji prasowej. Miasto chce, aby tańsze były przejazdy przy wykorzystaniu karty miejskiej.

- Obniżamy cenę jednorazowego biletu z 2,80 do 2,40. Ulgowy będzie kosztował 1,20 – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. - Pozostawiamy ofertę biletu na odcinku do dwóch przystanków, który kosztuje 2 złote, a ulgowy 1 złoty.

Poza planowaną zmianą cen karnetów pozostałe pomysły władz to nowości. Jedna z nich to propozycja, aby w w dniu 1 listopada oraz w czasie akcji „Dzień bez samochodu” radomianie korzystali z komunikacji miejskiej bezpłatnie.

- We wrześniowym dniu bez samochodu do tej pory do bezpłatnej jazdy autobusami uprawniał dowód rejestracyjny. Teraz z darmowej jazdy będą mogli skorzystać wszyscy chętni – zachęca Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Urzędnikom zależy na popularyzacji karty miejskiej. Obecnie wydano ich ponad 39 tysięcy. To zdaniem magistratu zdecydowanie za mało. Dlatego dzięki karcie będzie można korzystać z kilku różnych usług. Miasto chce wprowadzić tzw. bilety okresowe.

- Bilet szkolny, ważny od września do czerwca kosztuje 300 złotych. To duża oszczędność dla studentów – podkreśla Radosław Witkowski.

To przykład wybrany z oferty obejmującej kilkanaście propozycji. O tym czy wejdą w życie okaże się podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej. Władze miasta przedłożą projekt uchwały. Magistrat planuje też przeprowadzenie kompleksowego audytu radomskiej komunikacji.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej