Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

Astrobaza z opóźnieniem?

wtorek, 14 kwiecień 2015 16:25
Dział: Wiadomości
Autor 

Urząd Miejski w Radomiu unieważnił przetarg na budowę astrobazy, która ma powstać w ramach budżetu obywatelskiego. Nie oznacza to jednak rezygnacji z inwestycji.

Astrobaza, czyli małe obserwatorium astronomiczne. Miało powstać do końca listopada przy szkole podstawowej nr 17 w Radomiu. Ale inwestycja może się opóźnić. Urząd Miejski unieważnił przetarg na jej budowę bo złożone oferty cenowe przekraczały zaplanowany budżet, czyli 700 tysięcy złotych. – Niestety, wpłynęły tylko dwie oferty. Najtańsza z nich była zdecydowanie za wysoka, bo o blisko 160 tysięcy złotych przekraczała założoną kwotę w budżecie - mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Gmina podzieliła inwestycję na dwa etapy. Teraz ogłoszono nowy przetarg na dokumentację techniczno-kosztorysową. Po jego rozstrzygnięciu i wykonaniu dokumentacji, czyli za około 3 miesiące, odbędzie się drugi przetarg już na budowę. - Jest to trudne do określenia czy zmieścimy się w tym roku, ale dołożymy wszelkich starań i zapewniam wszystkich mieszkańców z całą odpowiedzialnością, że projekty z budżetu obywatelskiego jako swoistego rodzaju umowa z mieszkańcami będą realizowane. Dołożymy wszelkich starań żeby nie trzeba było ich dzielić na etapy – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Termin zakończenia budowy obserwatorium stoi zatem pod znakiem zapytania. Astrobaza to projekt realizowany z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego, który uzyskał najwyższe poparcie mieszkańców miasta.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej