Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

„Ciuciubabka”. Opinie o decyzji ministra

czwartek, 03 listopad 2016 16:39
Dział: Wiadomości
Autor 

„Ciuciubabką” nazywa wiceprezydent Radomia zamieszanie wokół dofinansowania na inwestycję na al. Wojska Polskiego. Wicewojewoda mazowiecki nie zgadza się z tą opinią twierdząc, że po stronie PiS-u nie było złej woli.

 

 Przypomnijmy: minister rozwoju wydał negatywną opinię co do możliwości sfinansowania z budżetu państwa opracowania dokumentacji projektowej przebudowy alei Wojska Polskiego, ostatniego odcinka ulicy Żółkiewskiego i ronda księdza Jerzego Popiełuszki. Zdaniem resortu wykonanie dokumentacji projektowej nie gwarantuje rozpoczęcia inwestycji, jej realizacji i zakończenia. Na tej podstawie ministerstwo wydało decyzję odmowną. Dokumentację za ponad milion złotych przygotowuje wrocławskie biuro projektów „Drosystem”. Goszczący w programie „Kelles-Krauza 13” wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak nazwał całe zamieszanie „ciuciubabką”.

- Po co było odtrąbianie sukcesu na początku roku parlamentarzystów PiS? Ten sukces był bardzo mocno podgrzewany przez parlamentarzystów. Dziś okazuje się, że jest problem po stronie właśnie parlamentarzystów. Ale tym problemem próbuje się obarczać miasto – mówił Konrad Frysztak.

Z tą opinią nie zgadza się wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz.

- Nie wiem czy można to nazwać ciuciubabką. Mamy negatywną opinię ministra. Dla mnie także była pewnym zaskoczeniem. Robimy wszystko, żeby tę opinię zmienić. Trudno mieć do nas z tego tytułu zarzuty – mówi.

Negatywna opinia ministra rozwoju trafiła na biurko prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego w miniony poniedziałek. 2 listopada prezydent wysłał do Warszawy odwołanie od tej opinii.

- Nigdy nie będziemy zawieszać broni w walce o pieniądze dla naszego miasta. Zawsze będziemy walczyć o te pieniądze do końca. Uważam jednak, że to jest nie fair wobec mieszkańców Radomia. To jest oszukiwanie i wprowadzanie radomian w błąd – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.

Wicewojewoda Artur Standowicz potwierdza, że odwołanie dotarło już do ministerstwa rozwoju.

- W środę wpłynęło odwołanie od decyzji ministra. Jeszcze tego samego dnia to odwołanie zostało przekazane do ministerstwa i czekamy na decyzję – dodaje wicewojewoda Artur Standowicz.

Jeżeli minister rozwoju podtrzyma negatywną opinię to – jak zapewnia magistrat - pieniądze na opracowanie dokumentacji projektowej znajdą się w budżecie miasta. Cała inwestycja została wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta na lata 2017 - 2020. Według wstępnego kosztorysu, koszt całej inwestycji ma wynieść ponad 116 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS apeluje i radzi w kwestii alei Wojska Polskiego

  Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydenta Radosława Witkowskiego o przyśpieszenie wyłonienia firmy, która przebuduje między innymi aleję Wojska Polskiego. Na przetarg na realizację tej inwestycji wpłynęło 5 ofert. Wszystkie jednak są droższe od zakładanych kosztów.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej