Dzisiaj jest: 10 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Rower miejski wiosną 2017 roku

środa, 02 listopad 2016 16:10
Dział: Wiadomości
Autor 

Urząd miasta ogłosił właśnie przetarg na wdrożenie systemu roweru miejskiego. W ramach tego systemu chętni będą mogli korzystać z około 200 jednośladów.

 

 

Rower miejski w Radomiu już funkcjonował, ale tylko w formie testowej. Testy w mieście odbyły się w ubiegłym roku. Potem zorganizowano konsultacje społeczne, a biorący w nich udział mieszkańcy opowiadali się 'za' lub 'przeciwko'. - Wniosek był jednoznaczny. Radomianie pokochali rower miejski i chcieli, żeby taki rower u nas funkcjonował – przypomina Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Będzie, ale za kilka miesięcy. Teraz magistrat ogłosił przetarg na wdrożenie systemu miejskiego roweru w Radomiu. Jak informują urzędnicy, w ramach tego systemu w mieście zostanie ustawionych minimum 20 baz rowerowych. Najwięcej będzie w centrum, ale rowery miejskie będzie można również wypożyczyć z baz ulokowanych na poszczególnych osiedlach. W każdej bazie ma być 10 rowerów, zatem w ramach systemu ma funkcjonować minimum 200 rowerów. - Zwracam się z apelem do firm, które chcą rozwijać ten system, żeby zgłaszały się do spółki MOSiR – dodaje Radosław Witkowski. Rower miejski ma funkcjonować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Firma, która wygra przetarg będzie ponosiła koszty wypożyczenia roweru przez pierwsze 20 minut. Bedze również prowadziła Biuro Obsługi Klienta. Na oferty od zainteresowanych wdrożeniem systemu roweru miejskiego w Radomiu magistrat czeka do 29 listopada. Z tych rowerów zainteresowani będą mogli korzystać wiosną przyszłego roku.

 

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej