Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Jak postrzegają Radom dziennikarze z Ukrainy? Po wizycie

środa, 02 listopad 2016 16:00
Dział: Wiadomości
Autor 

Jest czysty, zadbany, komfortowy. To tylko niektóre opinie an temat Radomia wystawione przez dziennikarzy z Ukrainy. Grupa żurnalistów przyjechała na zaproszenie władz miasta.

 

 

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” było jednym z miejsc, jakie odwiedzili dziennikarze z Ukrainy. Żurnaliści z lokalnych mediów i dziennikarze, którzy są zrzeszeni przy Polskiej Organizacji Turystycznej w Kijowie zwiedzili też centrum miasta, rynek i muzeum Malczewskiego. - Radom nie jest miastem wojewódzkim, a wygląda jak takie miasto. Można je porównać do najlepszych miast na Ukrainie, choć jest mniejsze. Chyba stawiacie tu też na edukację, czytelnictwo, bo naliczyłam po drodze sporo księgarni – mówi jedna z dziennikarek. Pani Valentyna z kolei szczególnie zainteresowana była „Elektrownią”. To miejsce powinno przyciągać nie tylko radomian – twierdzili dziennikarze z Ukrainy. - Jest czysto, spokojnie, zobaczyłam już parę muzeów, a to wygląda szczególnie interesująco – mówi Valentyna Shakh rozglądając się po „Elektrowni”. - Przypomina mi muzeum w Kijowie - Galerię Arsenał – dodaje. Dziennikarze przylecieli do Radomia na zaproszenie władz miasta w ramach nawiązywania kontaktów radomsko-ukraińskich. Relacje powstały podczas ukraińskiego Festiwalu Partnerstwa. - Warto odwiedzać Lwów, ale chcemy też żeby Ukraińcy przylatywali do Polski, do Radomia. Zatrzymywali się u nas na kilka dni – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia. Dziennikarze zapoznali się z historią miasta. Szczególną uwagę zwrócono na protest robotniczy Czerwiec'76. Czy Radom może być atrakcyjny pod względem turystycznym dla Ukrainy? Zdaniem Włodzimierza Szczurka, dyrektora zagranicznego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Kijowie, tak. Tak jak każde miasto. Bo każde miasto ma potencjał. Trzeba tylko go dostrzec. - Być może obrażę teraz niektórych, ale Radom to przykład dość przeciętnego miasta w Polsce. Nie ma nadzwyczajnego potencjału, ale przyjemnie i miło jest tutaj żyć. Dlatego można chcieć tu przyjeżdżać – twierdzi. Kontakty ma ułatwiać bezpośrednie połączenie lotnicze. Obecnie samoloty do Lwowa z Radomia są zapełnione średnio w 80 %.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Noc Muzeów w radomskich placówkach kultury

  Noc Muzeów w Radomiu to nie tylko muzeum im. Jacka Malczewskiego. Do cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem radomian imprezy, włączyły się w tym roku także między innymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, radomscy strażacy, sąd, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

 • Radom uczci wstąpienia Polski do UE

  Rozdawanie biało-czerwonych flag, konkursy i wspólne odśpiewanie „Ody do radości” - tak w Radomiu we wtorek 1 maja zostanie uczczone nie Święto Pracy, a 14 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • „Elektrownia” zaprasza na poranki muzyczne

  Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza najmłodszych radomian wraz z rodzicami na piąte spotkanie z cyklu „poranki muzyczne”. W trakcie spotkania ich organizator Włodzimierz Izban zapozna dzieci z instrumentami strunowymi, czyli gitarami.

 • Światło w sztuce geometrii

  Plener malarski w Radziejowicach to już tradycja w polskiej sztuce. Podobnie to, że efekty tego pleneru prezentuje Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej