Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

Chcą „Kuriera Radomskiego”

wtorek, 14 kwiecień 2015 16:17
Dział: Wiadomości
Autor 

Powołanie Radomskiego Kuriera Telewizyjnego, rozwój kształcenia zawodowego czy likwidacja papierowych dzienników lekcyjnych. Radni Wspólnoty Samorządowej przedstawiali swoje pomysły.

Radny Wspólnoty Samorządowej Ryszard Fałek zamierza złożyć do Rady Miejskiej projekt uchwały dotyczący powołania radomskiego, informacyjnego programu telewizyjnego pod nazwą Kurier Radomski. Program miałby być emitowany w ramach warszawskiego ośrodka TVP. Podobnie jak to było w latach 90-tych, kiedy Radom był miastem wojewódzkim. – Telewizja Polska nadal utrzymuje w Radomiu pracowników działających w oparciu o punkt korespondencki TVP 3 Warszawa. Mieści się on w budynku wodociągów miejskich. Ci dziennikarze i operatorzy w naszej ocenie są w stanie pod względem technicznym i merytorycznym redagować własny program informacyjny – mówi Ryszard Fałek. Radny i zarazem przewodniczący komisji edukacji rady miejskiej Leszek Pożyczka uważa natomiast, że dla rozwoju kształcenia zawodowego potrzebna jest ścisła współpraca radnych i władz miasta. Ważne, jego zdaniem, jest też doradztwo zawodowe prowadzone od najmłodszych lat. – Preferowanie i przybliżanie uczniom od najmłodszych lat określonych zawodów i oswajanie ich z tymi zawodami oraz przybliżanie jaka jest specyfika danego zawodu sprawi, że będą dokonywać właściwych wyborów w przyszłości – uważa Leszek Pożyczka. Radny proponuje też likwidację papierowych dzienników lekcyjnych i korzystanie tylko z dzienników elektronicznych funkcjonujących w szkołach w ramach zintegrowanego systemu zarządzania oświatą.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpartyjni pójdą razem do wyborów

  To już pewne. Cztery bezpartyjne stowarzyszenia w Radomiu: Wspólnota Samorządowa, Radomianie razem, Radomski Samorząd Obywatelski i Bezpartyjni Radom, pójdą razem do wyborów samorządowych i wystawią wspólnego kandydata na prezydenta Radomia.

 • Chcą iść razem do wyborów

  Stowarzyszenie Bezpartyjni Radom i Wspólnota Samorządowa – jak mówią - sprzeciwiają się upolitycznianiu Rady Miejskiej. Chcą iść razem do wyborów samorządowych i wystawić swojego kandydata na prezydenta Radomia.

 • Radni krytykują opozycję: „Wstyd!”

  „To wstyd dla miasta i chęć pokazania prezydentowi kto w mieście rządzi” - tak radni Kazimierz Woźniak i Ryszard Fałek komentują poprawki zgłoszone do budżetu na 2018 rok przez 16 radnych opozycji.

 • Ryszard Fałek: “Lotnisko do zamknięcia”

  Jeśli Dariusz Wójcik jako przewodniczącego Rady Miejskiej nie zmieni swojego zachowania, to za każdym razem będę składał wniosek o jego odwołanie” - mówił radny Wspólnoty Samorządowej Ryszard Fałek, który był gościem programu „Kelles-Krauza 13” TV Dami. Ryszard Fałek odniósł się także do kwestii lotniska cywilnego na Sadkowie. Jak sam stwierdził gdyby to od niego zależało, to lotnisko by zamknął.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej