Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Poszerzą działalność

czwartek, 19 luty 2015 12:02
Dział: Wiadomości
Autor 

Dobiega końca budowa nowej siedziby dla radomskiego Sanepidu. Przeprowadzka ma się odbyć w wakacje. W nowej siedzibie Sanepid chce działać na większą skalę niż do tej pory. W planach jest między innymi badanie dopalaczy.

W pomieszczeniach, w których będą laboratoria wyłożono już płytki na ścianie i podłogi, w gabinecie dyrektora i innych pokojach administracyjnych także zakończono już wiele robót. Ułożono już niemal wszystkie instalacje, trwają prace przy sufitach, trzeba jeszcze zamontować dwie windy i wykonać inne roboty kosmetyczne. Powoli dobiega końca budowa nowej siedziby dla Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu. Końca prac doczekać się nie mogą pracownicy radomskiego Sanepidu. Będzie to pierwsza, własna siedziba stacji w Radomiu. Do tej pory Sanepid w mieście działał w wynajmowanych pomieszczeniach. - Mamy nadzieję, że w wakacje dojdzie do naszej przeprowadzki do nowej siedziby - mówi Lucyna Wiśniewska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitaro-Epidemiologicznej w Radomiu. Radomski Sanepid dostał już pieniądze na dokończenie budowy i wyposażenie nowej siedziby. To prawi 9,5 miliona złotych, z czego 3,5 miliona ma być przeznaczone na prace budowlane. Reszta – na wyposażenie. W nowej siedzibie władze planują działać na szerszą niż do tej pory skalę. W planach jest na przykład badanie dopalaczy. - Nasze laboratorium uzyskało zgodę Głównego Inspektora Sanitarnego żeby poszerzyć działalność o badanie dopalaczy. Żadne laboratorium Sanepidu w kraju takich badań nie przeprowadza - informuje Lucyna Wiśniewska. Budowa nowej siedziby dla Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu rozpoczęła się w czerwcu 2014 roku. Koszt całkowity inwestycji to – szacunkowo - 25 milionów złotych. W Sanepidzie w Radomiu pracuje 150 osób.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej