Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Park Planty już gotowy. Czeka na odbiór

poniedziałek, 31 październik 2016 17:09
Dział: Wiadomości
Autor 

Na początek listopada zaplanowany został odbiór techniczny parku Planty. Jego rewitalizacja dobiegła końca. Na alejkach ułożona została nowa nawierzchnia, zainstalowane zostały nowe ławki i latarnie.

 

 

Była to pierwsza część rewitalizacji parku Planty. Prace wykonała radomska Spółdzielnia Rzemieślnicza „Budowlana”. - W parku Planty powstała nowa nawierzchnia na odcinku od ulicy Sedlaka do ulicy Traugutta. Pojawiły się także nowe ławki, latarnie i kosze na śmieci – mówi Dagmara Gac z zespołu prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu. Koszt tej części rewitalizacji to ponad 600 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta. Magistrat przygotowuje się jednocześnie do drugiej części rewitalizacji tego terenu. Prace zaplanowano na przyszły rok, ale jeszcze w tym roku zostanie wykonana dokumentacja projektowa. Radni miejscy zgodzili się na przesunięcie w budżecie miasta 30 tysięcy złotych na ten cel. - Zakładamy, że za kwotę 30 tysięcy złotych otrzymamy dokumentację, która uwzględniać będzie budowę placu zabaw dla dzieci w miejsce istniejącego dziś placu zabaw pomiędzy ulicami księdza Sedlaka a Kościuszki – dodaje Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Magistrat planuje budowę dwóch placów zabaw dla dzieci. Jeden z nawierzchnią piaszczystą przeznaczony dla małych dzieci, drugi, z nawierzchnią syntetyczną, dla dzieci starszych. Ponadto w tym drugim miejscu magistrat chce wybudować siłownię zewnętrzną i plac pod nazwą „Workaut” czyli teren do ćwiczeń na poręczach symetrycznych i żerdziach. W planach jest także budowa boiska do koszykówki ulicznej.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 • Powstaną dwa nowe parki w Radomiu

  2 miliony złotych unijnego dofinansowania otrzyma Radom na budowę dwóch parków na Michałowie i Obozisku. Park na Michałowie powstanie do października tego roku. Natomiast na park na Obozisku będziemy musieli poczekać do października 2019 roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej