Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl

Ani jeden kierowca nie przyłapany po alkoholu. Trwa akcja "Znicz"

sobota, 29 październik 2016 14:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Do 17 kolizji drogowych doszło w piątek w Radomiu i powiecie radomskim. Mimo wzmożonych kontroli, policjanci radomskiej „drogówki” nie spotkali ani jednego pijanego kierowcy.

 

 

Pierwszego dnia trwania akcji „Znicz 2016” na drogach Mazowsza doszło do 7 wypadków drogowych, w których 7 osób zostało rannych. Policja złapała 18 nietrzeźwych kierowców. W tym czasie na drogach Radomia i powiatu radomskiego, policyjna „drogówka” odnotowała 17 kolizji. Mimo wzmożonych kontroli nie stwierdzono – co jest godne podkreślenia - ani jedno pijanego kierowcy. W całej Polsce natomiast w piątek 28 października doszło do 98 wypadków drogowych, w których 5 osób poniosło śmierć, a 117 zostało rannych. Policja zatrzymała 194 kierowców będących pod wpływem alkoholu.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej