Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

PiS krytykuje prezydenta

poniedziałek, 13 kwiecień 2015 18:27
Dział: Wiadomości
Autor 

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z okręgu radomskiego krytykują dokonania obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Prezydentowi i kandydatowi Platformy Obywatelskiej na prezydenta RP posłowie i senatorowie PiS zarzucają niespełnione obietnice i decyzje podejmowane, ich zdaniem, wbrew woli obywateli. Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości mówią m.in. o tym, że Bronisław Komorowski nie zawetował ustawy o podwyższeniu wieku emerytalnego do 67 lat. - Tu można powiedzieć początek uderzenia początek uderzenia w Polaków był ogromny. Prezydent nie stanął na wysokości zadania, nie bronił Polaków, mimo że obiecał – mówi Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzyści PiS wypomnieli także Bronisławowi Komorowskiemu, że nie doprowadził do wyrównania dopłat dla rolników, godził się na podwyżki podatków i nie zlikwidował abonamentu radiowo-telewizyjnego. Natomiast posła Dariusza Bąka dziwi brak reakcji prezydenta w sprawie wniosku dotyczącego referendum o przyszłości Lasów Państwowych, chociaż kilkanaście dni temu w Radomiu premier Ewa Kopacz deklarowała, że prywatyzacji lasów nie będzie. – Pan prezydent nie reaguje. 2 mln. 600 tys Polaków podpisuje wniosek o referendum. Czy pan prezydent nie powinien tutaj zając stanowiska, że jest lekceważony głos w tak istotnej sprawie jak przyszłość polskich lasów i polskiej ziemi – mówi poseł Dariusz Bąk. Za decyzje obecnego prezydenta podjęte wbrew woli obywateli posłowie i senatorowie PiS-u uważają m.in. zgodę na nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, która pozwala na odebranie dzieci rodzicom bez wyroku sądowego. Krytykują też zgodę na wysłanie 6-latków do szkół, czy zgodę na dopuszczenie do obrotu GMO, czyli roślinami genetycznie modyfikowanymi.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • Oświadczenie PiS

  Oświadczenie parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej w sprawie przebudowy Wojska Polskiego:

 • PiS się niepokoi, a magistrat czeka na ruch wojewody

  „Czekamy na ruch wojewody, czyli na podpisanie umowy. Po podpisaniu w każdej chwili jesteśmy gotowi rozpocząć procedury związane z przebudową Wojska Polskiego” – tak władze Radomia komentują zarzuty PiS.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej