Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Rusza policyjna akcja „Znicz 2016”

środa, 26 październik 2016 17:00
Dział: Wiadomości
Autor 

Funkcjonariusze będą patrolować rejony cmentarzy, kierować ruchem na drogach dojazdowych do nekropolii i - przede wszystkim - kontrolować kierowców.

 

 

Dla policjantów radomskiej i mazowieckiej „drogówki” będą to pracowite dni. Akcja „Znicz 2016” rozpocznie się już w piątek, 28 października. - Policjanci będą kierować ruchem w okolicach cmentarzy. Tutaj prośba żeby stosować się do poleceń. Wtedy ten ruch będzie sprawniejszy. Policjanci będą także reagować na nieprawidłowe wyprzedzanie, stan trzeźwości kierowców i zbyt szybką jazdę – mówi aspirant sztabowy Andrzej Lewicki z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Policja będzie także zwracała uwagę na samochody ciężarowe o masie do 12 ton. - Policja będzie kontrolować zasadność poruszania się takich pojazdów wtedy, kiedy ruch jest zabroniony, czyli 31 października w godzinach od 18.00 do 22.00 i 1 listopada w godzinach od 8.00 do 22.00 – dodaje aspirant sztabowy Andrzej Lewicki. Akcja „Znicz” będzie prowadzona nie tylko na drogach i nie tylko przez policjantów ruchu drogowego. Służby patrolowo-interwencyjne będą pilnować porządku i bezpieczeństwa na cmentarzach i w ich rejonach. Policja zwraca także uwagę na zabezpieczenie mieszkań. - Mieszkańcy, którzy będą opuszczać swoje domy udając się na groby swoich bliskich, powinni zwrócić uwagę na prawidłowe zabezpieczenie swoich mieszkań. Mówimy tu przede wszystkim o sprawdzeniu czy wszystkie urządzenia elektryczne są wyłączone i czy okna oraz drzwi są prawidłowo zamknięte – mówi starsza sierżant Aleksandra Calik z zespołu prasowego KWP w Radomiu. Policja apeluje także o nie zabieranie na cmentarze większych sum pieniędzy i o korzystanie - w miarę możliwości - z autobusów komunikacji miejskiej. Akcja „Znicz 2016” potrwa do 1 listopada.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej