Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

10 lat Polish Orphans Charity

wtorek, 25 październik 2016 15:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Trwają obchody jubileuszu fundacji Polish Orphans Charity. W szkole muzycznej odbył się koncert stypendystów fundacji. Otwarta została tam także wystawa stypendystów. Dziś natomiast Radom odwiedził Ambasador Kanady.

 

 

Kanadyjska Fundacja Polish Orphans Charity obchodzi jubileusz 10-lecia działalności w Polsce. W poniedziałek wręczone zostały, po raz dziesiąty, stypendia dla uzdolnionej artystycznie młodzieży, a wieczorem odbył się główny, galowy koncert. W Szkole muzycznej otwarta została wystawa prac stypendystów. To bardzo utalentowane osoby, a w wielu wypadkach – już także doceniane na świecie. - Prace Tomka Frasońskiego przywędrowały do nas prosto z Chin – opowiada Krzysztof Gajewski z Fundacji Polish Orphans Charity. Na wystawie są także prace m.in. Dominiki Wąsik, Mateusza Andrzejczyka, Zuzanny Zakrzewskiej czy Beaty Walczak. Stypendyści fundacji to także osoby obdarzone talentem muzycznym. Ich koncert był drugą częścią jubileuszowej gali. Wśród wykonawców – m.in. Klaudia Kowalik, radomianka, która występowała już w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Teraz nagrała w USA swój pierwszy utwór. Jest studentką dwóch polskich, artystycznych uczelni. Ale tych talentów jest więcej. To cieszy, bo pokazuje, że działalność fundacji ma sens. Tę działalność docenia także Ambasador Kanady w Polsce, który we wtorek odwiedził Radom. Stephen de Boer spotkał się między innymi z uczniami w Szkole Partnerstwa Międzynarodowego. Jednym z tematów rozmów były stosunki polsko-kanadyjskie. - Myślę że mamy bardzo dobre relacje – ocenia ambasador. - Współpracujemy na gruncie ekonomicznym i ta współpraca cały czas się umacnia. Łączy nas także kwestia bezpieczeństwa. W Polsce stacjonują odziały wojsk kanadyjskich. Jako partner Polski, członek NATO chcemy wspólnie zapewniać bezpieczeństwo flanki wschodniej – dodaje. Ale uczniowie z radomskiej szkoły pytali ambasadora także o sprawy nie aż tak dużej wagi państwowej. Pytany o opinię na temat Polski, ambasador stwierdził, że niektóre części kraju, na przykład Gdańsk bardzo przypominają mu Kanadę. W Polsce ceni między innymi kuchnię. To, co smakuje mu najbardziej, to pierogi i zupy. Podczas spotkania w radomskiej szkole ambasador miał okazję do degustacji potraw charakterystycznych dla kuchni polskiej, ale też i kanadyjskiej. Nie zabrakło słynnych naleśników polanych syropem klonowym. Jutro ciąg dalszy uroczystości związanych z jubileuszem Fundacji Polish Orphans Charity. O godzinie 17.00 w miejskiej bibliotece przy ul. Piłsudskiego odbędzie się spotkanie z podróżniczką Kamilą Kielar, która opowie o północnej Kanadzie.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Stypendia Polish Orphans Charity już po raz ostatni

  Do 30 czerwca Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego przyjmuje wnioski o przyznanie stypendium fundacji Polish Orphans Charity. Będzie to ostatnia edycja stypendiów bowiem fundacja Polish Orphans Charity kończy w tym roku działalność w Polsce

 • Stypenia po raz ostatni

  Już po raz 12-ty Fundacja Polish Orphans Charity wręczy w Radomiu stypendia dla dzieci uzdolnionych artystycznie. Wręczenie stypendiów odbędzie się 24 października. Ale będzie to ostatnia edycja stypendiów fundowanych przez Polish Orphans Charity.

 • Ponad 2700 złotych stypendium. Można składać wnioski

  Rozpoczął się nabór wniosków o stypendium fundacji Polish Orphans Charity. To stypendium artystyczne przyznawane dzieciom i młodzieży znajdującym się w trudniejszej sytuacji rodzinnej.

 • Stypendia dla uzdolnionych rozdane

  Już po raz dziesiąty fundacja Polish Orphans Charity wręczyła w Radomiu stypendia dla uzdolnionej młodzieży. W tym roku, w jubileuszowej edycji, otrzymało je 25 osób.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej