Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Łapówka za dotację unijną. Dwie osoby zatrzymane

poniedziałek, 24 październik 2016 18:48
Dział: Wiadomości
Autor 

800 tysięcy złotych łapówki za pomoc w załatwieniu unijnej dotacji wręczył radomski przedsiębiorca pracownikowi warszawskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

 

Przedsiębiorca chciał otworzyć w Radomiu zakład produkcji filetów rybnych. W 2014 roku złożył w warszawskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosek o przyznanie unijnej dotacji w wysokości 5 milionów złotych. Pieniądze miały pomóc w zakupie linii produkcyjnej. - W zamian za przyznanie dotacji miała zostać wręczona dwóm mężczyznom łapówka w kwocie 800 tysięcy złotych. Jednym z tych mężczyzn był pracownik warszawskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – mówi nadkomisarz Alicja Śledziona z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Drugą osobą, której została wręczona łapówka, jest przedsiębiorca ze Śląska. - Na wniosek przedsiębiorcy z Radomia została wypłacona zaliczka w kwocie ponad 2 milionów złotych. To, że wszczęliśmy razem z prokuraturą śledztwo i doszło do zatrzymań udaremniło wypłatę dalszej części dotacji – dodaje nadkomisarz Alicja Śledziona. Policja ustaliła, że przedsiębiorca z Radomia swój biznes prowadził tylko „na papierze”. Fizycznie jego firma nie istniała. Mężczyźni, którzy przyjęli łapówkę zostali tymczasowo aresztowani. Przedsiębiorca z Radomia usłyszał zarzuty związane z wyłudzeniem pieniędzy unijnych. Będzie odpowiadał z wolnej stopy. Wszystkim grozi kara do 8 lat więzienia.

 

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej