Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

Czy jest szansa na przedłużenie pasa? Od decyzji wojewody odwołuje się również wojsko

czwartek, 20 październik 2016 17:11
Dział: Wiadomości
Autor 

Nie tylko mieszkańcy działek, które uwzględniono w planach przedłużenia pasa startowego lotniska w Radomiu, ale też i wojsko odwołują się od decyzji wojewody, który wydał zgodę na rozpoczęcie inwestycji.

 

 

Jak informowaliśmy, 12 odwołań od decyzji o przedłużeniu pasa startowego radomskiego lotniska wpłynęło do wojewody. W większości odwołują się właściciele prywatnych gruntów, na których ma być prowadzona inwestycja, czyli właściciele nieruchomości przy ulicy Ogrodniczej, oraz nieruchomości położonych w Kiedrzynie i na Sadkowie. - Ciekawostką może być to, że jedno z odwołań złożyła jednostka wojskowa – mówi Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki. - Okazuje się, że jedna z ruchomości, która została przedstawiona jako nieruchomość będąca w dyspozycji portu lotniczego jest, zdaniem wojska, w jego dyspozycji. Trzeba tę sprawę wyjaśnić – dodaje wicewojewoda. Wszystkie odwołania zostaną przekazane do ministerstwa infrastruktury, które rozpatrzy je w ustawowym terminie, czyli w ciągu miesiąca. - Mam nadzieję, że nie będzie niespodzianek i dotychczasowa decyzja zostanie utrzymana – dodaje wicewojewoda Standowicz. Jednocześnie wicewojewoda przypomina, że zgoda wojewody na rozbudowę radomskiego lotniska ma rygor natychmiastowej wykonalności. To znaczy, że port już mógłby rozpoczynać inwestycję, gdyby miał potrzebne na nią pieniądze.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

 • Radom lepszym wyborem niż Modlin

  Brytyjska firma projektowa ARUP rekomenduje radomskie lotnisko na Sadkowie jako lotnisko pomocnicze dla Portu Chopina w Warszawie. Według analizy technicznej, którą w środę przedstawiono w Warszawie, Radom jest korzystniejszym wyborem dla Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze niż lotnisko w Modlinie. Omówieniu wyników audytu firmy ARUP przysłuchiwała się Roksana Chalabry.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej