Dzisiaj jest: 24 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Gdzie siedziba PGZ? 6 lokalizacji do wyboru

środa, 19 październik 2016 16:30
Dział: Wiadomości
Autor 

Polska Grupa Zbrojeniowa chce jeszcze w tym roku kupić nieruchomość w Radomiu, na której wybuduje nową siedzibę. Miasto zaproponowało 6 lokalizacji. Pracę w nowej siedzibie PGZ ma znaleźć 100 osób.

 

 

O planach budowy nowej siedziby PGZ w Radomiu mówił w miniony piątek podczas wizyty w Fabryce Broni prezes spółki Arkadiusz Siwko. - My tutaj wynajmujemy pomieszczenia. To jest sytuacja zastana. Zdecydowanie nie odpowiada to potrzebom stolicy polskiego przemysłu obronnego. Planujemy w Radomiu m.in. posadowienie centrum innowacyjności i technologii – mówił Arkadiusz Siwko. PGZ planuje, że nowa siedziba powstanie w ciągu dwóch najbliższych lat. W tym tygodniu doszło do spotkania prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego z prezesem PGZ Arkadiuszem Siwko. W spotkaniu uczestniczyli także wiceprezydent Konrad Frysztak oraz posłowie PiS Marek Suski i Wojciech Skurkiewicz. - Prezes Siwko prosił prezydenta o informacje na temat możliwych lokalizacji nowej siedzimy Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu. Prezes zadeklarował kupno takiej nieruchomości jeszcze w 2016 roku – informuje Wojciech Skurkiewicz. Miasto zaproponowało PGZ sześć lokalizacji, na terenie których mogłaby powstać nowa siedziba spółki, ale nie zdradza szczegółów. - To są atrakcyjne lokalizacje w różnych częściach miasta. O szczegółach, bez porozumienia z drugą stroną, czyli z PGZ, nie chciałbym mówić. Ruch teraz leży po stronie PGZ. Z naszej strony jest pełna otwartość – mówi Mateusz Tyczyński, szef kancelarii prezydenta Radomia. Budowa nowej siedziby PGZ ma kosztować około 20 milionów złotych. Budowa rozpocznie się w przyszłym roku, a zakończenie inwestycji ma nastąpić w roku 2018.

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Czy PGZ wybuduje nową siedzibę w Radomiu?

  „ Nowa siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu jest jak Yeti. Wszyscy o niej mówią a nikt jej nie widział” - tak prezydent Radosław Witkowski komentuje – jego zdaniem – brak widocznych działań PGZ w sprawie budowy swojej nowej siedziby w Radomiu.

 • Byliśmy na budowie S7. Stan prac – ok. 60 %
  III kwartał 2018 roku. To data planowanego zakończenia budowy zachodniej obwodnicy Radomia w ciągu drogi krajowej S7. Dziś zajrzeliśmy na plac budowy. Prace zaawansowane są w mniej więcej 60%.
 • Powstanie Radomskie Centrum Kultury

  Radomski magistrat planuje ogłoszenie w przyszłym roku konkursu architektonicznego dotyczącego budowy Radomskiego Centrum Kultury. Nowy obiekt miałby powstać w ciągu 2-3 lat.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej