Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław

Narkotyki i dopalacze są wciąż groźne

poniedziałek, 17 październik 2016 18:03
Dział: Wiadomości
Autor 

„Narkotyki, dopalacze – ulegniesz, przepadniesz” - pod takim hasłem w Publicznym Gimnazjum nr 13 odbyło się spotkanie poświęcone problemowi narkotyków i dopalaczy wśród młodzieży.

 

 

Według policyjnych statystyk w ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku na Mazowszu popełniono ponad pół tysiąca przestępstw narkotykowych. To o ponad 40 przestępstw więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. - Problem istnieje. Zmieniła się specyfika dystrybucji tych dopalaczy. Tak jak skutecznie ograniczyliśmy ilość miejsc sprzedaży, tak nadal dużym problemem jest dystrybucja dopalaczy w internecie – mówi inspektor Tomasz Michułka, mazowiecki komendant policji. Policja w walce z narkotykami i dopalaczami koncentruje swoje wysiłki na eliminowaniu ich z rynku. - W tym roku zdjęliśmy z rynku 263 kilogramy różnego rodzaju narkotyków. To jest ogromna skala – dodaje inspektor Tomasz Michułka. Istotną rolę w walce z narkotykowym problemem odgrywa profilaktyka. Stąd spotkanie z młodzieżą w Publicznym Gimnazjum nr 13 w Radomiu, które odbyło się pod hasłem „Narkotyki, dopalacze – ulegniesz, przepadniesz”. - Musimy wychowywać radomską młodzież. Musimy tej młodzieży pokazywać skutki zażywania środków odurzających, jak to może odbić się na ich zdrowiu i jakie są skutki prawne – mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia. Do walki z narkotykami i profilaktyki włączyło się także Muzeum Wsi Radomskiej. - W naszym muzeum będziemy chcieli organizować wykłady i spotkania z terapeutami. Spotkania będą się odbywały na deskach naszego amfiteatru. To jest temat na czasie – mówi Ilona Jaroszek, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej. Organizatorami konferencji „Narkotyki, dopalacze – ulegniesz, przepadniesz” były Miasto Radom oraz Komenda Mazowiecka Policji.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej