Dzisiaj jest: 10 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel

Air Show w 2017, inwestycje w lotnisko

piątek, 14 październik 2016 17:34
Dział: Wiadomości
Autor 

Air Show w 2017 roku, udział strony wojskowej w rozbudowie radomskiego lotniska, a także budowa w Radomiu nowej siedziby PGZ. Takie zapewnienia złożyli dziś minister Antoni Macierewicz i prezes PGZ.

 

 

Informację o organizacji Air Show w 2017 roku w Radomiu minister obrony narodowej Antoni Macierewicz przekazał podczas pobytu w Fabryce Broni. - Tak jak mówiłem wcześniej, Air Show odbędzie się w 2017 roku w Radomiu. Proszę się nie martwić. Radom to główne miejsce, gdzie Air Show się zawsze odbywa – mówi Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej. Dwa tygodnie temu prezydent Radomia został poinformowany przez Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, że najbliższe Air Show odbędzie się dopiero w 2018 roku. Wojsko postanowiło zrezygnować z organizacji pokazów lotniczych w przyszłym roku z uwagi na przypadający rok później jubileusz 100-lecia polskiego lotnictwa. Dowództwo nie określało także, w jakim mieście w 2018 roku Air Show miałby się odbyć. - Rozmawiałem z posłem Wojciechem Skurkiewiczem. Prosiłem o interwencję i zaangażowanie w ten projekt. Cieszę się, że wspólnymi siłami całej klasy politycznej możemy cieszyć się, że najbliższe Air Show odbędzie się w 2017 roku w Radomiu. Jesteśmy do organizacji tej imprezy przygotowani. Mamy ludzi, mamy procedury i mamy ogromne doświadczenie – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Minister Antoni Macierewicz złożył jeszcze jedną, ważną deklarację, dotyczącą rozbudowy radomskiego lotniska na Sadkowie. Ministerstwo Obrony Narodowej włączy się w tę rozbudowę. - Szczegóły będę mógł przekazać dopiero za jakiś czas. Teraz jest wypracowywany kształt decyzji. Kluczowa jest tutaj współpraca z Dęblinem. Nie o wszystkim będziemy mogli powiedzieć, ale prace rozpoczną się niedługo – dodaje Antoni Macierewicz. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, MON ma partycypować w kosztach rozbudowy płyty postojowej i budowy wieży kontroli lotów. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku. Natomiast w ciągu dwóch lat w Radomiu ma powstać od podstaw nowa siedziba centrali Polskiej Grupy Zbrojeniowej. - PGZ w Radomiu wynajmuje pomieszczenia. To jest sytuacja zastana. Zdecydowanie nie odpowiada potrzebom stolicy polskiego przemysłu obronnego. Znajdować się tam będzie także centrum innowacyjności i technologii. Planujemy, że będzie tam zatrudnionych ponad 100 osób – mówi Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Inwestycja kosztować będzie około 20 milionów złotych.

 

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej