Dzisiaj jest: 10 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Nowe Miasto n. Pilicą: MON zainwestuje w lotnisko

piątek, 14 październik 2016 17:23
Dział: Wiadomości
Autor 

Ministerstwo Obrony Narodowej zainwestuje kilkaset milionów złotych w odtworzenie jednostki wojskowej i lotniska w Nowym Mieście n. Pilicą. Będą tam stacjonowały jednostki specjalne.

 

 

Jednostka i lotnisko wojskowe w Nowym Mieście utworzone zostało po II wojnie światowej. Stacjonowały tam śmigłowce. Zostało wygaszone w 2000 roku. Było we władaniu Agencji Mienia Wojskowego, która próbowała te obiekty sprzedać. Bez skutku. Teraz od Agencji tereny lotniska przejmie Ministerstwo Obrony Narodowej. Prawdopodobnie stanie się to jeszcze do końca tego miesiąca. MON zainwestuje w modernizację pasa startowego. Łączna kwota, jaką Ministerstwo chce przeznaczyć na obiekt w Nowym Mieście nie została podana dokładnie, mowa o kilkuset milionach złotych. Lotnisko ma być gotowe do końca przyszłego roku. Stacjonować na nim będą jednostki specjalne i część szkoły pilotów z Dęblina.

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Radomski ZDZ otrzymał certyfikat MON

  Trzy szkoły z Radomia, Lipin i Białobrzegów prowadzące klasy mundurowe wezmą udział w II edycji pilotażowego programu „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. W czwartek wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz wręczył wymienionym szkołom certyfikaty MON.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej