Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

środa, 12 październik 2016 16:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Kilkaset kolejnych zestawów odblaskowych rozdali przedstawicie władz Mazowsza i szefowie radomskiego WORD w szkole w Wolanowie. To ciąg dalszy akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

 

Teoretycznie na rowerze każdy potrafi jeździć. Ale nie każdy potrafi bez błędów przejechać tor przeszkód. W szkole w Wolanowie wielu próbowało, nielicznym ta sztuka udała się. Iza próbowała tor przejechać dwa razy. - Za pierwszym razem wyszło zdecydowanie lepiej – przyznaje.

Tor przeszkód był jednym z elementów spotkania w szkole w Wolanowie. Były także zajęcia z pierwszej pomocy, spotkanie z policjantami oraz rozdawanie odblasków. - Takie odblaski, plus pasek przewieszony przez szyję, one na pewno pomagają, wpływają na większe poczucie bezpieczeństwa – mówi Zbigniew Gołąbek, radny sejmiku samorządowego woj. mazowieckiego.

Akcja „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” organizowana jest od 15 lat. W tym roku na terenie całego województwa odblaski trafią do ponad 100 szkół. - Staramy się przekazać wiedzę młodzieży, tak, żeby jako piesi uczestnicy ruchu drogowego mieli świadomość bezpiecznych zachowań – mówi Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Jak podkreślają organizatorzy, ważne jest także uczulanie rodziców na to, żeby przypominali swoim dzieciom o noszeniu elementów odblaskowych. I ważna jest także współpraca z samorządowcami. - Przede wszystkim współpraca samorządów lokalnych z nami to podstawa tego, żeby dotrzeć do dzieci, czyli do tych ludzi, którzy te odblaski powinni nosić. To przede wszystkim młodzież, zwłaszcza z terenów wiejskich, która porusza się poboczami dróg, często nieoświetlonych i wąskich – mówi Dariusz Piątek, dyr. WORD w Radomiu Jak mówią sami zainteresowani, czyli młodzież, z noszeniem odblasków bywa różnie. Ale starają się. - Latem to nie ukrywam, nie brałem odblasków. Ale teraz, kiedy wcześniej robi się ciemno, np. gdy gramy na „orliku” do późnego wieczora, to zakładam odblaski – mówi Adam, uczeń z Wolanowa.

W przyszłym tygodniu w ramach akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” odblaski będą rozdawane w szkołach w Zwoleniu i w Iłży.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Kozienicach

  W Radomiu i na terenie powiatu radomskiego trwa akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. W czwartek w zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które organizuje radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach.

 • Odblaski trafiły do uczniów PSP nr 1 w Radomiu

  Autobusu radomskiego PKS-u uległ częściowemu zniszczeniu w wyniku pożaru komory silnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Maratońskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Jesteś widoczny z WORD

  Ponad stu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa na drodze i zachęcali do noszenia odblasków.

 • Odblaski ratują życie

  Radomski WORD przekonuje, że warto nosić odblaski. Bo odblaski poprawiają bezpieczeństwo. Akcje „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” oraz „Wyprawka dla pierwszaka” to kontynuacje działań, które prowadzone były także w roku ubiegłym.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej