Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 41.

Co na obiektach przy ul. Narutowicza? Jest pomysł

wtorek, 11 październik 2016 18:13
Dział: Wiadomości
Autor 

Centrum Szkolenia Młodzieżowego powstanie w Radomiu. To na razie koncepcja, ale realna. Władze miasta chcą ulokować centrum w obiektach przy ul. Narutowicza.

 

Obecnie na obiektach sportowych zlokalizowanych przy ul. Narutowicza trenują i rozgrywają mecze m.in. piłkarze Radomiaka, koszykarze ROSY i siatkarze Cerrad Czarnych. Po przeprowadzce tych drużyn do Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga, stadion i hala przy ul. Narutowicza zostaną znacznie odciążone. To okazja, żeby wykorzystać je w inny sposób. Jednym z pomysłów na zagospodarowanie obiektów jest utworzenie Centrum Szkolenia Młodzieżowego. To nie byłby nowy twór, a pewna zmiana formuły działalności części MOSiR-u. Według idei młodzi, radomscy sportowcy mieliby trenować na obiektach przy ul. Narutowicza. - Jest taki pomysł, ponieważ oprócz pytań o budowę Radomskiego Centrum Sportu, padają pytania o to, co ze starymi obiektami przy ul. Narutowicza – mówił Radosław Witkowski, prezydent Radomia w programie Kelles-Krauza 13. Zdaniem władz miasta stadion i hala przystosowane są do tego, by mogli na nich trenować młodzi sportowcy z Radomia. Idea Centrum Szkolenia Młodzieżowego byłaby także magnesem dla reprezentantów Polski w różnych dyscyplinach. To właśnie w Radomiu mogliby przygotowywać się do występów w narodowych barwach. - To jest dobre zaplecze, na którym można trenować wiele dyscyplin sportu. Być może Radom stanie się miejscem, gdzie młodzieżowe drużyny narodowe będą trenować, ale też młodzież z Radomia otrzyma większą szansę treningu w dobrych warunkach – wyjaśnia Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii Prezydenta. Centrum Szkolenia Młodzieżowego to na razie jeden z pomysłów. Ale władze miasta skłaniają się ku niemu, bo umożliwiłby młodym, radomskim sportowcom trenowanie w bardziej komfortowych warunkach. - To jest jeden z pomysłów na wykorzystanie tych obiektów, chociaż jeden z tych , które wybijają się na pierwszy plan. Możliwa jest też komercjalizacja tych obiektów, czyli wynajmowanie ich i zarabianie. Jednak te obiekty muszą nie tylko zarabiać, ale i służyć mieszkańcom. Jeśli będziemy mogli to połączyć, to będzie można się cieszyć – tłumaczy Mateusz Tyczyński. Na razie data utworzenia Centrum Szkolenia Młodzieży nie jest jeszcze znana. Więcej szczegółów w tej sprawie poznamy zapewne w najbliższych tygodniach.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Warsztaty taneczne z gwiazdą

  Agnieszka Kaczorowska, popularna aktorka i mistrzyni tańca, przygotowała dla radomskich dzieci prezent z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. We wtorek poprowadziła w hali MOSiR-u taneczne warsztaty.

 • Konflikt na linii Klub Piłkarski Broń Radom–MOSiR

  Jak już informowaliśmy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże ponad 2 miliony złotych na budowę w Radomiu drugiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Lobbingiem na rzecz tej inwestycji pochwalili się radomscy parlamentarzyści PiS. Ale wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik mówi, że nie lubi jak ktoś chwali się czymś czego nie zrobił.

 • Dopłaty, czy większe opłaty? Dyskusja na temat opłat za obiekty sportowe

  Budżet Radomia został uchwalony, ale wciąż trwają dyskusje na temat wprowadzonych zmian. Kluby sportowe alarmują, że muszą teraz płacić znacznie więcej za wynajem obiektów MOSiR.

 • MOSiR zbiera sportowe pamiątki

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji kompletuje pamiątki związane z radomskim sportem. Trwają przygotowania do otwarcia galerii, która przypomni dokonania sportowców z naszego regionu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej