Dzisiaj jest: 30 Września 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Wera, Zofia, Honoriusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

MCSzW „Elektrownia” imienia Andrzeja Wajdy?

poniedziałek, 10 październik 2016 17:58
Dział: Wiadomości
Autor 

Jest pomysł, żeby Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej nosiło imię Andrzeja Wajdy. Władze instytucji chcą z taką propozycją wystąpić do zarządu województwa mazowieckiego.

 

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia już od dawna miało zamiar uhonorować reżysera i scenarzystę Andrzeja Wajdę. - Były takie zamysły, żeby po adaptacji nadać imię A. Wajdy sali kinowej, ale odłożyliśmy to tylko dlatego, że Andrzej Wajda żył w tamtym czasie – tłumaczy Włodzimierz Pujanek, dyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”

Teraz pomysł na nadanie „Elektrowni” imienia Andrzeja Wajdy wraca. Z takim właśnie pomysłem władze „Elektrowni” chcą wystąpić do zarządu województwa mazowieckiego, bo to ono jest organem, które prowadzi tę placówkę. - Chcemy złożyć taki wniosek i zobaczymy jak to proceduralnie długo by nam zeszło. Ale przygotujemy dokumenty żeby wystąpić do zarządu województwa z taką propozycją – mówi Włodzimierz Pujanek.

Andrzej Wajda był pomysłodawcą utworzenia w Radomiu centrum sztuki współczesnej. Podarował także ówczesnemu Muzeum Sztuki Współczesnej wiele swoich prac.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Noc Muzeów w radomskich placówkach kultury

  Noc Muzeów w Radomiu to nie tylko muzeum im. Jacka Malczewskiego. Do cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem radomian imprezy, włączyły się w tym roku także między innymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, radomscy strażacy, sąd, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

 • „Elektrownia” zaprasza na poranki muzyczne

  Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza najmłodszych radomian wraz z rodzicami na piąte spotkanie z cyklu „poranki muzyczne”. W trakcie spotkania ich organizator Włodzimierz Izban zapozna dzieci z instrumentami strunowymi, czyli gitarami.

 • Światło w sztuce geometrii

  Plener malarski w Radziejowicach to już tradycja w polskiej sztuce. Podobnie to, że efekty tego pleneru prezentuje Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

 • „Międzywartości” Jana Berdyszaka

  „Międzywartości” to tytuł wystawy, która prezentuje twórczość Jana Berdyszaka. Artysta uprawiał różne rodzaje sztuki, od rysunku i malarstwa po rzeźbę i instalacje.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej