Dzisiaj jest: 19 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

E. Kopacz: „PiS cynicznie oszukuje mieszkańców Radomia”

poniedziałek, 10 październik 2016 17:45
Dział: Wiadomości
Autor 

Ewa Kopacz, była premier odpiera zarzuty radomskich posłów PiS, że nie zadbała o to żeby Radom znalazł się w zapisach offsetu do umowy na zakup Caracali. Zdaniem E. Kopacz PiS oszukuje radomian.

 

Kilka dni temu PiS przekonywał w Radomiu, że w zapisach pakietu offsetowego z Airbus Helicopters nie było Radomia. Taki zarzut pod adresem premier Ewy Kopacz wysunął poseł PiS Wojciech Skurkiewicz. - Czy ówczesna premier Ewa Kopacz może odpowiedzieć na pytanie dlaczego nie dopełniła staranności, żeby nasze miasto było bezpośrednio wymieniane w dokumentach offsetowych? – pytał W. Skurkiewicz.

Była premier Ewa Kopacz odniosła się do zarzutów PiS podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. - Ci, którzy reprezentują ziemię radomską zapomnieli skąd są. Są tylko i wyłącznie dzielnymi żołnierzami swojej partii politycznej i gotowi są cynicznie oszukiwać mieszkańców Radomia opowiadając, że ta umowa była źle skonstruowana. Skoro znają treść tej umowy, to niech nie posługują się niedomówieniami. Niech wyjdą, wyłożą karty na stół i pokażą protokół rozbieżności – mówi Ewa Kopacz, była premier i pierwsza wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem Ewy Kopacz są dwa powody zakończenia przez rząd negocjacji z firmą Airbus. Pierwszy to nieprofesjonalny sposób prowadzenia negocjacji przez stronę polską, drugi to pieniądze. - Brak zakupu i realizacji tej umowy spowoduje, że śmigłowce nie zostaną zakupione. A jak nie zostaną zakupione, to zostaną pieniądze. A jak zostaną, to niewątpliwie wesprą pomysły PiS w formie rozdawnictwa na prawo i lewo jakie dziś ta partia nam prezentuje – dodaje Ewa Kopacz.

Żadna ze stron: ani polski rząd, ani francuska firma, jak na razie nie ujawniła, co konkretnie było zawarte w proponowanym pakiecie offsetowym. Na stronie internetowej Airbus Group Polska można przeczytać, że dzięki programowi Caracal „polski przemysł zyska zdolność rozwijania i produkowania kluczowych komponentów, urządzeń i systemów do śmigłowców. W nadchodzących latach Airbus Helicopters stworzy bezpośrednio przynajmniej 1250, a pośrednio 2000 nowych miejsc pracy, głównie w Łodzi, Radomiu i Dęblinie”. - Radom miał skorzystać z dostępu do nowoczesnej technologii. To nasza uczelnia prowadziła prace badawczo-rozwojowe i na szczęście prowadzi je nadal. Efekty tych prac zostaną wykorzystane przy produkcji innych śmigłowców firmy Airbus – mówi Leszek Ruszczyk, poseł PO. Tymczasem w poniedziałek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz poinformował podczas wizyty w Mielcu, że jeszcze w tym roku polskie Wojska Specjalne otrzymają kilka śmigłowców Black Hawk.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej