Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Solidarni z Szymonkiem

poniedziałek, 10 październik 2016 17:03
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 44 tysięcy złotych na leczenie chorego Szymonka zebrali organizatorzy festynu w Białobrzegach. W imprezie wzięły udział całe rodziny. Wsparcia udzieliły władze gminy i powiatu.

 

Pieniądze zbierali wszyscy. I uczniowie, i rodzice oraz nauczyciele. Jeszcze przed festynem młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach przygotowywała zapiekanki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony był dla Szymonka, małego chłopca, który zachorował na nowotwór. Natomiast podczas festynu odbyła się aukcja darów, które przekazali m.in. sportowcy i artyści. - Piłkarz Legii Michał Żyro przekazał piłkę, wokaliści z grupy Play Boys podarowali płytę, Muniek Staszczyk tamburyno, są też koszulki kolarzy z autografem Czesława Langa – wylicza Joanna Piekarska, nauczycielka ZSP. - Wiele osób bardzo chętnie przekazywało nam przedmioty na aukcję.

 

Organizacją festynu zajęli się uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica. - Staramy się, aby program był atrakcyjny dla wszystkich – zapewnia Katarzyna Kot, nauczycielka ZSP.

 

Do udziału w charytatywnej akcji nie trzeba było nikogo namawiać. - Pieniądze zbierane są dla Szymona, którego leczenie wymaga ogromnych pieniędzy – mówi Joanna Piekarska. - Wszystko to odbywa się pod patronatem fundacji Rycerze i Księżniczki.   W charytatywnym festynie bawiły się całe rodziny. Program zawierał atrakcje dla osób w różnym wieku. Ale największym magnesem był oczywiście cel imprezy. - Większość osób zgłaszała się do na sama. Wszyscy chcieli pomóc w naszej akcji – podkreśla Katarzyna Kot.

 

Na festynie nie mogło zabraknąć sportu. Turniej dla talentów zorganizowała szkółka piłkarska Syrenka z Białobrzegów. Walka t trwała przez cale zawody. W ten sposób młodzi piłkarze i trenerzy okazywali solidarność z Szymonkiem. Chory chłopiec przebywa już w Stanach Zjednoczonych, gdzie czeka go operacja i długotrwałe leczenie.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Nowoczesny sprzęt dla szpitala. Udana zbiórka

  Nowy sprzęt do badań EEG otrzymał Radomski Szpital Specjalistyczny. Aparat udało się kupić dzięki koncertowi charytatywnemu „Poradnia przyjazna dziecku”. To bardzo ważny zakup dla lecznicy

 • Akcja dla bezdomnych. W grudniu charytatywne przedstawienie

  Jeszcze tylko przez tydzień będzie trwała zbiórka ubrań dla osób bezdomnych. Organizuje ją uczeń radomskiego gastronomika, Bartłomiej Maślak. Najbardziej potrzebne są buty.

   

   

  Już w ubiegłym roku Bartek Maślak pomagał bezdomnym. Zorganizował akcję zbiórki ubrań. Potem ze strażą miejska i streetworkerkami Caritas odwiedzali miejsca, w których przebywają bezdomni. Rozdawali tę odzież i ciepłe posiłki, które przygotował „Gastronomik”. Bo szkoła Bartka też zaangażowała się w tę akcję. - Zapytałem mojego katechety, czy dałoby się zrobić taką akcję w szkole. On po rozmowie z dyrektorem zgodził się. I zaczęliśmy działać – opowiada Bartłomiej Maślak.

  W tym roku Świąteczna Akcja dla Osób Bezdomnych Radom 2017 jest większa. Odzież przyjmowana jest w czterech punktach w Radomiu i w jednym punkcie w Grójcu. W Radomiu te punkty to sklep Budowlaniec, ul. Żwirki i Wigury 18, sklep Maxima-Metalplast, ul. Struga 6 (obok Resursy), serwis GSM, ul. Wyścigowa 3i, oraz Radomska Szkoła Rock'a, ul. Sienkiewicza 8.

  Odzież zbierana jest do 1 grudnia. Bartka wspiera też Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska. W Resursie odbędzie się charytatywne przedstawienie „Dyzma raz jeszcze”. - Pieniądze zostaną przekazane przede wszystkim na zakup butów zimowych dla bezdomnych - mówi Bartłomiej.

  Przedstawienie odbędzie się 8 grudnia. Bilety już można kupować.

   

 • Radomski PKS likwiduje połączenia z Białobrzegami

  Wszystkie kursy zwykłe pomiędzy Radomiem a Białobrzegami, obsługiwane przez radomski PKS zostały zlikwidowane. Prezes PKS-u tłumaczy, że ma za mało kierowców. Mieszkańcy Białobrzegów protestują. Niektórzy od lat dojeżdżają do Radomia do pracy. I teraz mają problem.

 • Trwa akcja zbierania książek dla Polaków na Białorusi

  Akcję zorganizowali radomski poseł ugrupowania Kukiz '15, Robert Mordak oraz Michał Pawiński, członek radomskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej