Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

40 tys. na przychodnię. Podsumowują akcję

piątek, 07 październik 2016 18:34
Dział: Wiadomości
Autor  Joanna Komarnicka

Blisko 40 tys. zł. zebrano dla poradni lekarskiej dla dzieci i młodzieży podczas akcji charytatywnych zorganizowanych przez posłankę Annę Białkowską i klub motocyklowy „Shark Riders”

 

Pomysł zorganizowania akcji, których celem będzie zbiórka pieniędzy na modernizację przychodni dla dzieci i młodzieży przy ul. Lekarskiej powstał w lipcu. Miesiąc później odbył się koncert charytatywny disco polo, podczas którego zbierano pieniądze i zorganizowano licytacje – m.in. koszulek i piłek z podpisami sportowców. Łącznie licytacje i zbiórka przyniosły ponad 16 tys. złotych. Szpital otworzył też subkonto, na które także można było wpłacać datki. - Na samym koncercie zebraliśmy 16 tysięcy złotych. Teraz, wliczając pieniądze jakie wpłynęły na subkonto, mamy kwotę ponad 37 tysięcy – informuje Anna Białkowska, posłanka PO i współorganizator akcji. Jak dodaje, wielu przedsiębiorców zadeklarowało pomoc przy remoncie, oferując m.in. drzwi, kleje, farby czy inny sprzęt. Ale remont poradni jest bardzo kosztowny. Oszacowano, że modernizacja pochłonie około 2 milionów złotych. Dyrektor szpitala Marek Pacyna dodaje jednak, że remont będzie odbywał się etapami. - Za tę kwotę rozpoczniemy remont sanitariatu, a w przyszłym roku będziemy kontynuować dalszy remont tak, aby nie zakłócić przyjmowania pacjentów. Będziemy robić to etapami – wyjaśnia dyrektor szpitala. Klub motocyklowy „Shark Riders” ufundował także telewizor do poczekalni w poradni dla dzieci i młodzieży.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Nowoczesny sprzęt dla szpitala. Udana zbiórka

  Nowy sprzęt do badań EEG otrzymał Radomski Szpital Specjalistyczny. Aparat udało się kupić dzięki koncertowi charytatywnemu „Poradnia przyjazna dziecku”. To bardzo ważny zakup dla lecznicy

 • PO w Radomiu: „Będziemy odkłamywać rzeczywistość”

  Posłowie ziemi radomskiej zapowiadają więcej konferencji. Jak mówią, chcą odkłamywać rzeczywistość, która jest pokazywana w telewizji publicznej. Dziś posłowie PO krytykowali reformę zdrowia, edukacji. Gorzkie słowa padły też w temacie remontów dróg.

 • Rekordowy koncert. Pieniądze dla przychodni

  Ponad 18 tysięcy złotych zebrano podczas charytatywnego koncertu Disco Polo. Koncert odbył się w niedzielę na ul. Żeromskiego w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej