Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym

Nie będzie inwestycji w Radomiu?

środa, 05 październik 2016 17:38
Dział: Wiadomości
Autor 

Polska armia nie kupi francuskich śmigłowców Caracal. Ministerstwo Rozwoju zerwało negocjacje z ich producentem, czyli firmą Airbus Helicopters. Airbus na razie nie komentuje tej decyzji.

 

Oświadczenie Ministerstwa Rozwoju w sprawie rozmów z firmą Airbus Helicopters jest jednoznaczne w treści. Jak pisze ministerstwo, powodem przerwania rozmów z firmą Airbus jest to, że „kontrahent nie przedstawił oferty offsetowej zabezpieczającej w należyty sposób interes ekonomiczny i bezpieczeństwo państwa polskiego. Wysokość kontraktu to około 13,5 miliarda złotych. Co najmniej tyle samo powinna wynieść wartość zobowiązań offsetowych spełniających cele określone w ustawie offsetowej." Według ministerstwa, rozbieżności podczas rozmów offsetowych były zbyt duże i nie pozwalają na osiągnięcie kompromisu. Polska armia miała kupić 50 śmigłowców Caracal. Oferta francuskiego koncernu została wybrana z trzech nadesłanych na przetarg. Radom miał stać się częścią offsetu tego kontraktu. W maju 2015 roku ówczesny minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak zapowiadał utworzenie „wyżyny lotniczej” w trójkącie: Łódź – Radom - Dęblin. Na razie Airbus Helicopters nie wypowiada się na temat oświadczenia ministerstwa. Rzecznik firmy zapowiada, że oświadczenie w tej sprawie wyda w ciągu 48 godzin.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej