Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Budują pomieszczenie dla pijanych pacjentów

środa, 05 październik 2016 17:12
Dział: Wiadomości
Autor 

W miejskim szpitalu rozpoczął się remont oddziału ratunkowego. Powstaje osobne pomieszczenie dla pijanych pacjentów, których zachowanie bardzo często przeszkadza i innym pacjentom, i pracownikom izby przyjęć.

 

Każdego dnia na szpitalny oddział ratunkowy przy ulicy Tochtermana przychodzi lub jest przywożonych prawie 20 pacjentów. Za każdym razem – jak informuje dyrekcja placówki – okazuje się, że około 10 z nich nie potrzebuje pomocy lekarskiej. To często bezdomni, także pijani, nierzadko awanturujący się pacjenci. Dla takich właśnie osób budowane jest osobne pomieszczenie na szpitalnym oddziale ratunkowym. - Chodzi o to, żeby pacjenci, którzy faktycznie przychodzą po pomoc na oddział, nie mieli styczności z osobami będącymi pod wpływem alkoholu – mówi Marek Pacyna, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Remont już ruszył. Na oddziale ratunkowym powstaje osobne pomieszczenie, łazienka. Będzie też monitoring. - Planowana jest też wymiana drzwi, które oddzielają oddział od reszty szpitala. Zdarzały się bowiem spacery pacjentów po lecznicy. Chcemy tego uniknąć – dodaje wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik. Remont ma się zakończyć jeszcze w październiku. Koszt inwestycji to 120 tysięcy złotych. Te pieniądze były przeznaczone na sfinansowanie policyjnej izby zatrzymań – informuje Jerzy Zawodnik. W ubiegłym roku władze miasta podpisały umowę z policją na działalność tej izby. Zgodnie z zapisami umowy, to właśnie na policyjną izbę zatrzymań mieli być przywożeni pijani pacjenci. Dyżurowała tu ekipa medyczna. Ten scenariusz nie zawsze był realizowany, bo część pijanych nadal była przewożonych na pogotowie. Izba zatrzymań dla nietrzeźwych działała do końca 2015 roku. Potem policja wypowiedziała umowę, ze względu na – jak tłumaczyła – zmiany organizacyjno-strukturalne. Jak informuje wiceprezydent Jerzy Zawodnik, teraz miasto podpisuje z policją nowe porozumienie. - Osoby nietrzeźwe będą trafiały na policyjną izbę zatrzymań, a te, które będą wymagały pomocy na pogotowie - wyjaśnia. Na takie funkcjonowanie izby do końca tego roku magistrat przeznacza dodatkowo 20 tysięcy złotych. Remont szpitalnego oddziału ratunkowego nie jest jedynym, prowadzonym teraz w lecznicy przy Tochtermana. Trwają także prace modernizacyjne w poradni kardiologicznej, w zakładzie diagnostyki obrazowej. Remonty zaplanowano też w poradniach gastroenterologicznej i endoskopowej. Większość z nich ma zostać zrealizowana do końca tego roku. W czasie remontów pacjenci i pracownicy poradni korzystają z pomieszczeń przy ulicy Lekarskiej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej