Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Paraolimpijczycy u prezydenta

środa, 05 październik 2016 16:59
Dział: Wiadomości
Autor 

W Igrzyskach Paraolimpijskich wystartowało czworo radomian. Na podium stała tylko Alicja Fiodorow. Ale cała czwórka zasłużyła na wielkie brawa. I na nagrody od prezydenta Radomia.

 

Podczas spotkania w magistracie paraolimpijczycy z Radomia odpowiadali na pytania dziennikarzy i zapewniali, że myślą już o kolejnej Paraolimpiadzie. Bohaterowie z Rio przyjmowali też oczywiście gratulacje. - Zobaczyliście znicz olimpijski, mogliście, jako reprezentanci Polski uczestniczyć w otwarciu igrzysk – podkreśla Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Promocyjne znaczenie paraolimpijskich sukcesów jest nie do przecenienia. Bo igrzyska budzą już wielkie zainteresowanie mediów, sponsorów, czy samorządów. - Jestem dumna, że mogłam w Rio reprezentować Radom – mówi Alicja Fiodorow. Alicja Fiodorow jest już multimedalistką paraolimpijską. W Rio zdobyła swój szósty i siódmy medal. Była druga w biegach na 100 i 200 metrów. Mariusz Sobczak był szósty w skoku w dal, a Aleksander Kossakowski startował w biegu na 1500 metrów. Trenerem jest Jacek Szczygieł, od lat związany z radomskim sportem. - Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start to drugi klub w Polsce pod względem medali zdobytych w najważniejszych imprezach – zaznacza Jacek Szczygieł, trener reprezentacji Polski. Na spotkaniu w magistracie zabrakło Justyny Kozdryk, która w Rio była piąta w podnoszeniu ciężarów. Następne Igrzyska Paraolimpijskie odbędą się w 2020 roku w Tokio. Natomiast lekkoatletów już za rok czekają Mistrzostwa Świata w Londynie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej