Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Najważniejsza pierwsza pomoc

czwartek, 09 kwiecień 2015 16:55
Dział: Wiadomości
Autor 

Jak udzielać pierwszej pomocy? Jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym? Między innymi na te pytania odpowiadali organizatorzy „Akademii Zdrowia”, która odbyła się na placu przed Urzędem Miejskim.

Przekonywanie najmłodszych radomian, że umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest bezcenna to jeden z najważniejszych celów Akademii Zdrowia, która odbyła się na placu przed Urzędem Miejskim. W instruktażu udzielania pierwszej pomocy chętnie brały udział dzieci. Ale to spotkanie miało także inne zadanie. – Przybliżenie i uświadomienie tego co dzieje się w ruchu drogowym i zmiana przepisów – wyjaśnia aspirant Kamila Adamska z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. – My jako policja jesteśmy tutaj z rowerowym torem przeszkód, z symulatorem motoru. Rozmawiamy na temat bezpieczeństwa. Mamy także książeczki dla najmłodszych i konkursy – dodaje aspirant Adamska. W Akademii Zdrowia uczestniczyli uczniowie radomskich szkół podstawowych i klas mundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Organizatorami spotkania byli: Komenda Miejska Policji, Radomskie Stowarzyszenie „Młodzi i kreatywni” oraz Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zbierali pieniądze dla chorej koleżanki

  W Publicznej Szkole Podstawowej nr 22 odbył się w piątek Festyn Rodziny z okazji Dnia Dziecka. Podczas festynu odbyła się zbiórka pieniędzy, które zostaną przekazane na leczenie chorej Oli, uczennicy PSP nr 22.

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej