Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Białobrzegi: w niedzielę piknik na rzecz Szymonka

sobota, 01 październik 2016 15:32
Dział: Wiadomości
Autor 

W niedzielę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach odbędzie się piknik charytatywny. Szkoła zbiera pieniądze na leczenie małego Szymonka, który ma raka złośliwego raka oka.

 

 

Sobota, ale w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach kipi życie. Szkoła szykuje się do jutrzejszego, niedzielnego pikniku. - Cieszymy się, że jest tak duży odzew na nasza prośbę. Uruchomiliśmy portale społecznościowe, znajomych, znajomych znajomych, cała naszą szkołę. Mamy wsparcie władz samorządowych miasta i powiatu - mówi Katarzyna Kot z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach. Akcja odbywa się pod skrzydłami fundacji Rycerze i Księżniczki. Pieniądze zbierane są dla małego, półtorarocznego Szymona Kądzieli. - Szymon choruje na nowotwór złośliwy. Potrzeba jest bardzo dużo pieniędzy, 2 miliony złotych, żeby Szymon mógł przejść leczenie. Lekarze w Polsce nie dale szansy na uratowanie oka, a może nawet życia chłopca. Rodzice nie poddali się i podjęli walkę, żeby znaleźć lekarza, który zechce podjąć się leczenia. Znaleźli takiego lekarza w Nowym Jorku. On daje szanse na wyleczenie – mówi Katarzyna Kot. To Szymon. Jest dzielny. 6 razy usłyszał już o wznowieniu choroby, 3 razy przetaczano mu krew, odkleiła mu się siatkówka. W akcję pomocy włączyła się cała społeczność szkolna i bardzo wiele firm, osób prywatnych i instytucji. - Same jesteśmy zdziwione i mile zaskoczone, że jest tak duży odzew, że sami zgłaszają się do nas przedsiębiorcy i osoby prywatne i chcą wesprzeć nasze działania. Bardzo nas to cieszy – mówi Joanna Piekarska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Dziś już przyjeżdżało pieczywo, będą hamburgery, zapiekanki, nagrody. I wszystko to dary serca. - Będzie Magda Femme, będzie zespół Metro, Projekt Dance, Dziku, będą pyszne dana zrobione przez nasze klasy gastronomiczne. Będą konie, grupa rekonstrukcyjna. Naprawdę, dużo atrakcji – wylicza Joanna Piekarska. Piknik na rzecz Szymonka rozpocznie się o godzinie 13.00.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomski PKS likwiduje połączenia z Białobrzegami

  Wszystkie kursy zwykłe pomiędzy Radomiem a Białobrzegami, obsługiwane przez radomski PKS zostały zlikwidowane. Prezes PKS-u tłumaczy, że ma za mało kierowców. Mieszkańcy Białobrzegów protestują. Niektórzy od lat dojeżdżają do Radomia do pracy. I teraz mają problem.

 • 10 lat ośrodka EMAUS

  W niedzielę w Turnie pod Białobrzegami odbyły się uroczystości związanie z jubileuszem 10-lecia Ośrodka Edukacyjno-Charytatywnego Diecezji Radomskiej EMAUS.

 • Konflikt w Białobrzegach. Spór o służbę zdrowia

  Kilka dni temu ze stanowiska odwołana została dyrektorka Miejsko– Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach. Oficjalny powód: utrata zaufania przez władze miasta. W tle są zarzuty prokuratorskie oraz planowane przez władze połączenie dwóch placówek.

 • Solidarni z Szymonkiem

  Ponad 44 tysięcy złotych na leczenie chorego Szymonka zebrali organizatorzy festynu w Białobrzegach. W imprezie wzięły udział całe rodziny. Wsparcia udzieliły władze gminy i powiatu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej