Dzisiaj jest: 10 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Mieszkańcy odwołali się do wojewody

piątek, 30 wrzesień 2016 17:34
Dział: Wiadomości
Autor 

12 odwołań od decyzji o rozbudowie radomskiego lotniska wpłynęło do wojewody. Odwołują się właściciele gruntów przy lotnisku. Chodzi im o bezpieczeństwo, hałas, dostęp do drogi i idącą za tym wartość gruntów.

 

 

Chodzi o drogę podejścia samolotów, czyli budowę specjalnego oświetlenia. Żeby to wykonać, trzeba najpierw wykupić grunty od prywatnych właścicieli. To grunty przy ulicy Ogrodniczej oraz w Kiedrzynie i na Sadkowie. Problem w tym, że magistrat chce wykupić tylko część każdej z działek, a nie całość. Sprzeciwiają się temu ich właściciele. Do wojewody mazowieckiego wpłynęło już 12 odwołań między innymi w tej sprawie. - Mieszkańcy nie wyrażają zgody na podział nieruchomości. Domagają się na przykład wyłączenia ich działek spod inwestycji bądź wykupienia całej nieruchomości. Część mieszkańców obawia się, że w wyniku podziału ich działki stracą dostęp do drogi publicznej – mówi Anna Szczygieł, rzecznik wojewody mazowieckiego. Jak mówi Anna Szczygieł w odwołaniach pojawiają się także obawy mieszkańców o zdrowie i życie w związku z budową drogi podejścia dla samolotów. - Również mieszkańcy boją się pogorszenia warunków życia ze względu na hałas. W pismach, które kierują poruszana jest także kwestia zasadności budowy lotniska – dodaje Anna Szczygieł. Wszystkie odwołania, które otrzymał wojewoda, będą rozpatrywane przez ministra infrastruktury i budownictwa.

 

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

 • Radom lepszym wyborem niż Modlin

  Brytyjska firma projektowa ARUP rekomenduje radomskie lotnisko na Sadkowie jako lotnisko pomocnicze dla Portu Chopina w Warszawie. Według analizy technicznej, którą w środę przedstawiono w Warszawie, Radom jest korzystniejszym wyborem dla Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze niż lotnisko w Modlinie. Omówieniu wyników audytu firmy ARUP przysłuchiwała się Roksana Chalabry.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej