Dzisiaj jest: 21 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Konkurs na murale unieważniony

piątek, 30 wrzesień 2016 17:24
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomska „Łaźnia” unieważniła konkurs na patriotyczne murale, które miały powstać na dwóch kamienicach w mieście. Na konkurs wpłynęła tylko jedna praca. W ocenie jury miała niski poziom artystyczny.

 

Konkurs przewidywał ozdobienie muralami elewacji dwóch kamienic: przy ulicy Limanowskiego 60 i przy Średniej 3. Według założeń konkursu murale miały nawiązywać do treści patriotyczno-lokalnych. - Murale, które miałyby powstać na tych dwóch ścianach muszą być związane z symbolami Radomia, z przemysłem lub z e znanymi postaciami – informuje Dagmara Gac z zespołu prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu. Na konkurs nadesłano zaledwie jedną pracę. Dlatego między innymi podjęto decyzję o unieważnieniu konkursu. - Nagroda w konkursie wynosiła 20 tysięcy złotych. Jednak konkurs został unieważniony ze względu na niski poziom artystyczny nadesłanej pracy – tłumaczy Dagmara Gac. Radomska „Łaźnia” nie rezygnuje. Są plany żeby ogłosić jeszcze w tym roku kolejny konkurs na mural.

 

 

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Dyzio marzyciel patrzy ze ściany

    Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

  • Radomianka tworzy piękny mural

    Na jednej ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu, powstaje kolorowy mural. Maluj go Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

  • Kwesta na radomskim cmentarzu przy ul. Limanowskiego
  • Murale jak biżuteria

    Czy w Radomiu potrzebne są murale? A jeżeli tak to w jakiej formie i gdzie powinny powstać? To tylko przykłady pytań, na które próbowali odpowiedzieć uczestnicy debaty w radomskiej „Łaźni”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej