Dzisiaj jest: 28 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Radomskie „Orliki” w kraju i za granicą

czwartek, 09 kwiecień 2015 16:38
Dział: Wiadomości
Autor 

Kraków, Dęblin i Radom, a za granicą m.in. Czechy, Malta, Grecja i Dania – znany jest już plan tegorocznych występów Zespołu Akrobacyjnego „Orlik” z Radomia.

Piloci zespołu są w trakcie przygotowań teoretycznych. Zespół ma już także gotowy program jaki będzie wykonywał w tym roku. Treningi w powietrzu rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Sezon pokazowy radomskie „Orliki” rozpoczną od pikniku lotniczego w Inowrocławiu. - Później mamy Kraków, Dęblin i w październiku Szczytno. W międzyczasie oczywiście największa impreza w Polsce czyli Air Show w Radomiu – mówi kapitan Dariusz Stachurski, lider Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”. Zespół Akrobacyjny „Orlik” ma już także zatwierdzony terminarz pokazów za granicą, w których weźmie udział. - Będziemy na Litwie, na Słowacji, w Czechach, będziemy na Malcie, w Grecji i w Danii – dodaje kapitan Stachurski. Do połowy lipca grupa będzie ćwiczyła i latała w składzie 6 samolotów. Od połowy lipca zespół rozpocznie treningi w składzie 8 samolotów. Do grupy będą wdrażani dwaj nowi piloci. Wtedy także rozpoczną się przygotowania do Air Show w Radomiu. Zespół Akrobacyjny „Orlik” będzie jednym z dwóch polskich zespołów, które zaprezentują się podczas pokazów w Radomiu. Drugim są Biało-Czerwone Iskry. Wśród zagranicznych zespołów, podziwiać będziemy włoski Frecce Tricolori, szwajcarski Patrouille Swiss, hiszpańskie Patrulla Aguila, Patrulla Aspa i duński zespół Baby Blue.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej