Dzisiaj jest: 29 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Festiwal Ziemniaka w niedzielę

środa, 28 wrzesień 2016 16:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Już w najbliższą niedzielę ziemniak zawojuje skansen. 2 października w Muzeum Wsi Radomskiej odbędzie się jedna ze sztandarowych imprez – Festiwal Ziemniaka.

 

Pieczenie ziemniaków w popiele, pokazy kopania ziemniaków, wspólne zbieranie ziemniaków, ale też pokaz orki, kultywatorowania czy pokaz siewu zboża z płachty znalazły się w programie tegorocznego Festiwalu Ziemniaka. Muzeum zaprasza i dorosłych i dzieci. - Dla dzieci przygotowaliśmy warsztaty wykonywania ludzików z kasztanów i żołędzi. Pokażemy też jak dawniej suszono jabłka nad piecem, jak robiono powidła – informuje Michał Alzak z Muzeum Wsi Radomskiej. Będą oczywiście pokazy kulinarne, no i degustacje potraw. Jak co roku podczas festiwalu zostanie rozstrzygnięty konkurs „Potrawa regionalna z ziemniaków”. - W tym roku w jury konkursu będzie Karol Okrasa, który oprócz tego, że będzie jurorem, to poprowadzi też pokazy kulinarne. Co ważne, po pokazach będzie można spróbować przygotowanych przez mistrza potraw – dodaje Michał Alzak. Na scenie „Pod Dębem” przygrywać do tańca będą ludowe kapele. Tu także odbędzie się widowisko pod tytułem „Wesele Jedlińskie”. Podczas festiwalu do gry w Mazopolis zachęcać będzie Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Będzie oczywiście kiermasz twórczości i rękodzieła ludowego, a także pokaz prac ciesielskich, wypału ceramiki i uruchamiania młyna. W programie również otwarcie wystawy „Puszta – węgierski bezkres”. Festiwal Ziemniaka odbędzie się w najbliższą niedzielę w Muzeum Wsi Radomskiej w godzinach od 12.00 do 19.00.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Domowy ogień od gromnicy

  Uroczystości Święta Matki Boskiej Gromnicznej odbyły się tradycyjnie w Muzeum Wsi Radomskiej. Organizatorzy przypomnieli dawne obyczaje polskiej wsi.

 • Zapomniany i zabawny zwyczaj świąt

  Liturgiczny wymiar świat dziś niekiedy schodzi na dalszy plan. Na dawnej wsi był niezwykle ważny. Wielką wagę przykuwano do pasterki. Drugiego dnia świąt w kościele było zabawnie, bo uczestnicy mszy obrzucali się...owsem.

 • Nowe inwestycje w skansenie. Umowa podpisana

  Będzie „Mała wioska” dla dzieci, remont kościoła św. Doroty i inne prace inwestycyjne. W Muzeum Wsi Radomskiej rozpoczęto realizację projektu pod hasłem „Wokół wiejskiej zagrody”. Dziś z kolei została podpisana umowa na unijne dofinansowanie inwestycji.

 • Integracja i pieczone ziemniaki

  Były pieczone ziemniaki, ludowe zwyczaje i dobra zabawa. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im Janusza Korczaka zaprosił dzieci do Muzeum Wsi Radomskiej. Tam odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej