Dzisiaj jest: 2 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Balbina, Paulina, Bibiana

Kładka na Szarych Szeregów z opóźnieniem

wtorek, 27 wrzesień 2016 15:49
Dział: Wiadomości
Autor 

Nie do końca września, a do końca października, czyli o miesiąc później ma być gotowa kładka nad ulicą Szarych Szeregów. Opóźnienie związane jest ze zmianami konstrukcyjnymi kładki.

 

Najważniejszym etapem budowy kładki był montaż stalowej konstrukcji pomostu, który ma 4,5 metra szerokości i 41 metrów długości. Kładka połączy ulice Żwirową i Radosną. Inwestycja ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo pieszych. Pierwotnie, budowa miała być zakończona do końca września. Wiadomo już jednak, że będzie miesięczne opóźnienie. - Podpisaliśmy aneks z wykonawcą kładki nad ulicą Szarych Szeregów. Ten aneks wydłuża roboty do 31 października. Powodem zmiany są względy technologiczne. Musieliśmy dokonać niewielkich zmian projektowych – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Chodzi o dylatację konstrukcyjną - wykonawca utworzył szczelinę w konstrukcji kładki. Zadaniem dylatacji jest przenoszenie obciążeń lub odkształceń obiektu. Za budowę kładki nad ulicą Szarych Szeregów odpowiedzialna jest firma Vistal z Gdyni. Koszt budowy kładki to niecałe 4 miliony złotych.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej