Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Mistrz ortografii po raz drugi

poniedziałek, 26 wrzesień 2016 18:11
Dział: Wiadomości
Autor 

Sebastian Mirecki Radomskim Mistrzem Polskiej Ortografii 2016. To już drugi, mistrzowski tytuł dla pana Sebastiana.

 

Było to XI już dyktando organizowane w Radomiu. Tekst – jak zawsze – ułożył profesor Andrzej Markowski. I jak zawsze było to tekst naszpikowany ortograficznymi i interpunkcyjnymi trudnościami. Dyktanda profesora są na tyle trudne, że do tej pory nikomu, nawet mistrzom nie udawało się ich napisać bezbłędnie. W tym roku reguła potwierdziła się. Nawet mistrz popełnił drobne i niewiele, ale jednak błędy. Najlepiej z radomskim dyktandem poradził sobie pan Sebastian Mirecki. Tym samym pan Sebastian zdobył tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii 2016 i został mistrzem po raz drugi. Także w 2013 Sebastian Mirecki roku został laureatem dyktanda. Drugie miejsce zajęła pani Elżbieta Pijanowska, która także była laureatką tego konkursu. Trzecie miejsce w tym roku wywalczyła pani Magdalena Słowińska. Przyznano również trzy równorzędne wyróżnienia dla Marka Ziółkowskiego, Anny Krawczyk i Konrada Klepaczewskiego. Do udziału w XI otwartym konkursie o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii zgłosiło się w tym roku 160 osób (w tym 43 z powiatu). Ostatecznie do pisania przystąpiło 90 osób (w tym 24 z powiatu).

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Tegoroczne dyktando pisane...wierszem

  Za nami XII Konkurs o Tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii. Tekst dyktanda jak zawsze układał prof. Andrzej Markowski, który w tym roku zaskoczył niektórych uczestników pisząc dyktando wierszem.

 • Dyktando nie tylko dla mistrzów

  Kto zdobędzie tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii okaże się już za kilka dni. Na razie trwają zapisy i przygotowania do imprezy. Konkurs organizuje Miejska Biblioteka Publiczna.

 • 40 Radomska Wiosna Literacka. Z kryminałem

  W poniedziałek, 24 kwietnia rozpocznie się 40. Radomska Wiosna Literacka. To najstarsza tego typu impreza w Polsce. W tym roku motywem przewodnim będzie literatura kryminalna.

 • Gołębiów I znowu bez biblioteki. Nieczynna do odwołania

  Filia nr 2 biblioteki publicznej ponownie nieczynna. Z informacji na wejściu wynika, że do odwołania. Zamknięcie to wynik remontu – mówi wiceprezydent Radomia. Filia będzie nieczynna przez kilka miesięcy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej