Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowi w mazowieckiej policji

środa, 08 kwiecień 2015 17:31
Dział: Wiadomości
Autor 

Przeszli bardzo trudne testy, z których najtrudniejsze były te psychologiczne. Pokonali wielu kandydatów i dziś rozpoczęli służbę w mazowieckiej policji.

Pani Monika Mikita dziś oficjalnie rozpoczęła pracę w policji. Razem z 19 nowymi funkcjonariuszami złożyła uroczyste ślubowanie. To koniec jednej drogi i początek nowej. Koniec przede wszystkim bardzo trudnego jej zdaniem procesu rekrutacji. ­ Nie było łatwo. Szczególnie trudny był test multiselect, czyli test psychologiczny, ale udało się tu dotrzeć. Więc cieszymy się bardzo – mówi Monika Mikita, posterunkowa w Komendzie Powiatowej Policji w Pułtusku. Tym bardziej, że chętnych na takie stanowisko jest wielu, co podkreśla Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji. ­ Mamy zdecydowanie więcej chętnych niż możliwości i potrzeb. Dziś przyjmujemy 20 nowych policjantów. To pierwszy, tegoroczny nabór. Będą kolejne ­ informuje insp. Rafał Korczak, Mazowiecki Komendant Wojewódzki. W tym roku w planach jest przyjęcie około 160 nowych policjantów w szeregi mazowieckiej policji. Pani Monika służbę rozpocznie w wydziale prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Jak zdradza, na studiach zapragnęła zostać policjantką. Tak jak i pan Daniel. Obydwoje są absolwentami Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. ­ Ja studiowałem na kierunku cywilnym, ale miałem styczność z mundurem, z policjantami. To ciekawa praca. Służba pomocna społeczeństwu. To robienie czegoś pożytecznego dla ludzi i kraju ­ twierdzi Daniel Kacprzak, posterunkowy z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. I to wbrew utartym stereotypom. Dziś w szeregi policji wstąpiły cztery kobiety. ­ Tak się mówi, że kobietom policji trudniej – uśmiecha się Monika Mikita. ­ Ale można zauważyć, że jest nas coraz więcej. Myślę że podołamy – dodaje. Obecnie w garnizonie Mazowieckim w policji pracuje prawie 5500 funkcjonariuszy i ponad 1400 osób na stanowiskach cywilnych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej